a dozvíte se vše jako první.
7. března 2010 • 22:55

Jarošík premiérovou trefou zařídil Zaragoze bod

Jiří Jarošík s dresem španělské Zaragozy
CELÝ SESTŘIH: Ostrava - Olomouc 1:1. Domácí vedli po sporném gólu, srovnal Moulis CELÝ SESTŘIH: Ostrava - Olomouc 1:1. Domácí vedli po sporném gólu, srovnal Moulis
Chomutov - Mladá Boleslav: Emoce v plném proudu! V Chomutově se to servalo Chomutov - Mladá Boleslav: Emoce v plném proudu! V Chomutově se to servalo

Český fotbalista Jiří Jarošík zaznamenal svou premiérovou trefu ve španělské lize od lednového příchodu z ruské Samary.

V souboji s Atlétikem Madrid Jarošík poslal Zaragozu do vedení, které domácím vydrželo do poslední minuty, v níž soupeř vyrovnal.

Zaragoza přesto odskočila sestupovým pozicím na pět bodů.

Jarošík si již v 6. minutě naskočil na rohový kop a z malého vápna otevřel skóre. Hosté, za které odehrál celý zápas Tomáš Ujfaluši, se sice snažili o vyrovnání, šanci na větší tlak jim však vzalo vyloučení Reyese ze 70. minuty.

Pro zajímavost: sudí ukázal fotbalistům na trávníku hned deset žlutých a jednu červenou kartu.

Přes obranu řízenou Jarošíkem se neprosadili ani hvězdní útočníci Forlán a Agüero. Až v poslední minutě se k míči dostal střídající Balde a zařídil remízu.

Zaragoza tak v posledních sekundách přišla o čtvrtou výhru z posledních šesti zápasů. A souboj dvou českých hráčů Jiřího Jarošíka a Tomáše Ujfalušiho dopadl nerozhodně.

Barcelona zaváhala, Real jde do čela

Třemi góly v závěrečné půlhodině otočili fotbalisté Realu Madrid utkání proti Seville a díky vítězství 3:2 vystřídali v čele španělské ligy Barcelonu. Obhájce titulu předtím v sobotu zaváhal v Almeríi, kde jen remizoval 2:2.

Real prohrával po vlastní brance Xabiho Alonsa a trestném kopu Dragutinoviče v úvodu druhého poločasu 0:2 a zdálo se, že klopýtnutí svého rivala nevyužije.

Svým čtrnáctým ligovým gólem v sezoně však zavelel k obratu hvězdný Portugalec Cristiano Ronaldo a vzápětí vyrovnal hlavou po rohovém kopu obránce Sergio Ramos.

O výhře "Bílého baletu" rozhodl ve druhé minutě nastavení Rafael van der Vaart, když předtím ještě nejlepší střelec Realu Gonzalo Higuaín trefil břevno.

Real slaví úvodní trefu RonaldaReal slaví úvodní trefu Ronalda

Madridský celek je první díky lepšímu skóre a tabulku vede poprvé od konce listopadu, kdy se dostal do čela na skok po jedenáctém kole.

Katalánský velkoklub v zápase s outsiderem Almeríí dvakrát prohrával a poslední půlhodinu navíc odehrál bez vyloučeného Ibrahimovice.

Oslabenému úřadujícímu mistrovi zajistil alespoň bod dvěma brankami hvězdný argentinský útočník Lionel Messi. S 19 góly se osamostatnil v čele tabulky střelců.

První branku vstřelil už v 12. minutě přesnou hlavičkou z rohového kopu domácí obránce Domingo Cisma.

Messi poprvé vyrovnal tři minuty před koncem prvního poločasu umístěným "padáčkem" z přímého volného kopu.

Almeríi vrátil vedení v 57. minutě vlastním gólem kapitán Puyol, jenž si do branky nešťastně srazil centr protihráče.

Další rána pro hosty přišla o tři minuty později, kdy byl za potyčku bez míče přísně vyloučen švédský útočník Ibrahimovic.

O šest minut později však podruhé v zápase vyrovnal dvaadvacetiletý Messi, který se v 66. minutě zblízka trefil po nešťastné přihrávce od domácího obránce.