Atlético Madrid vyhrálo v Getafe a opět vede španělskou ligu

0
Dresy repre? Neurazí, ale žádná sláva. Konečně zajímavé nápady, ale sráží je…
Dostál: Moc se mi líbí Kovář. Staňkovi pomohla Slavia, kdo ale jako trojka?

Fotbalisté Atlétika Madrid vyhráli v nedělním utkání španělské ligy na půdě Getafe 2:0 a vrátili se na první místo před městského rivala - Real Madrid. V čele tabulky má Atlético náskok tří bodů.

Skóre utkání mezi Getafe a madridským Atléticem otevřel obránce Diego Godín, jenž si ve 40. minutě naběhl na Juanfranův centr a hlavou přesně zakončil. V 66. minutě mohli hosté vedení navýšit, když byl po faulu Ángela Lafity nařízen pokutový kop, Diego Costa však penaltu již potřetí v sezoně neproměnil.

Nejlepší střelec Atlética se už nemýlil v 84. minutě a zvýšil na 2:0, zároveň se ale po nárazu nohou do tyče zranil a musel opustit hřiště. Jeho tým však vedení udržel a posunul se zpět na první místo.

První gól zápasu mezi Betisem a FC Sevilla padl z pokutového kopu, který byl nařízen po faulu domácího obránce Juana Carlose. Ten za svůj zákrok dostal také červenou kartu.

Penaltu Gameiro bezpečně proměnil, a přestože byl Betis střelecky aktivnější, hosté šli do vedení 1:0. Tentýž hráč se prosadil i v 82. minutě, když si naběhl před branku na přihrávku Dioga Figueirase a upravil na konečných 2:0.

Sevilla zůstává na pátém místě o tři body za Bilbaem, které má ale zápas k dobru. Betis se naopak nachází na úplném dně tabulky, na nesestupovou 17. příčku ztrácí již deset bodů.

Po vyřazení z Ligy mistrů přichází pro Barcelonu další obrovská rána. Messi a spol. nedokázali na hřišti patnácté Granady skórovat a snaživým domácím podlehli 0:1. Katalánskému týmu nepomohlo ani neuvěřitelných 80% držení míče a 29 střel. Zaváhání Barcelony tak využil Real Madrid, který doma rozstřílel Almérii 4:0 a posunul se v tabulce dokonce na první místo. Atlético ale má zápas k dobru.

Real Madrid se sice v zápase s Almérií musel obejít bez několika hráčů včetně Cristiana Ronalda, přesto neměl sebemenší problém. Trefili se di María, Bale, Isco a Morata a Real se dostal o bod před svého největšího rivala.

Fotbalisté Barcelony ve španělské lize podlehli Granadě na jejím hřišti 0:1 a přišli o druhé místo. Svěřencům trenéra Gerarda Martina po středečním vyřazení v semifinále Ligy mistrů s Atléticem Madrid uniká trofej i v domácí soutěži.

Rozhodující moment utkání přišel krátce po čtvrthodině hry, kdy v souboji jeden na jednoho přetlačil domácí Yacine Brahimi bránícího Martína Montoyu a přesnou střelou rozvlnil síť za gólmanem Josém Manuelem Pintem.

Barcelona měla po celý zápas velkou územní převahu, ale nedokázala ji přeměnit v branku. Ve druhém poločase nevyužili gólové šance postupně Cesc Fábregas, Neymar a v samém závěru nad branku hlavičkující Messi. Hosté tak poprvé od srpna 2008 neskórovali ve dvou soutěžních zápasech po sobě.

Granada se po třech porážkách dočkala bodového zisku a posunula se na třinácté místo.