30. srpna 2014 • 23:03

Mandžukič dal první gól ve Španělsku, Atlético porazilo Eibar 2:1

0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

Obhájce titulu Atlético Madrid zvítězil v utkání druhého kola španělské ligy nad Eibarem 2:1, rozhodující branku zápasu vstřelil v 25. minutě Mario Mandžukič, který se v soutěži prosadil poprvé. Atlético postrádalo svého kouče Diega Simeoneho, Argentinec si odpykává trest za své chování v odvetě Superpoháru s Realem Madrid.

Už v 11. minutě se domácí favorit dostal do vedení, na rohový kop Kokeho si naběhl Miranda a hlavičkou s přispěním brankové konstrukce překonal gólmana Iruretu. O čtrnáct minut později Gabi z přímého kopu přesně nacentroval na Mandžukiče a posila z Bayernu Mnichov neomylně zakončila.

Hostům se ve 34. minutě po pěkné kombinaci podařilo snížit, svůj premierový gól v dresu Eibaru oslavil obránce Abraham. V druhém poločase dokonce mohl nováček ligy vyrovnat, Bóveda ale nenasměroval hlavičku mezi tři tyče. Atlético tak s problémy uhájilo první ligovou výhru v sezoně.

Bilbao - Levante 3:0 (32. Aduriz, 51. Iturraspe, 76. Muniain),
Cordóba - Vigo 1:1 (60. Cartabia - 52. Orellana),
Atlético Madrid - Eibar 2:1 (11. Miranda, 25. Mandžukič - 34. Abraham),

23:00 Espaňol Barcelona - FC Sevilla.