Divoké El Clásico. Barcelona vedla, Real třemi góly skóre otočil

0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Fotbalisté Realu Madrid otočili ve španělské lize skóre a ve slavném "El Clásicu" porazili Barcelonu 3:1. Katalánci poprvé v sezoně inkasovali i prohráli a v čele tabulky mají na svého rivala k dobru už jen jeden bod. Fotbalisté Sevilly otočili zápas devátého kola španělské ligy s Villarrealem a zvítězili 2:1. Ve třetí minutě nastavení rozhodl z penalty nejlepší střelec týmu Carlos Bacca.

Hosté: 4. Neymar

Domácí: Casillas – Carvajal, Pepe, Ramos, Marcelo – Rodríguez, Modrić (89. Arbeloa), Kroos, Isco (84. Illarramendi) – Benzema (87. Khedira), Ronaldo.

Hosté: Bravo – Dani Alves, Piqué, Mascherano, Mathieu – Xavi (60. Rakitić), Busquets, Iniesta (72. Roberto) – Suárez (69. Pedro), Messi, Neymar.

Domácí: Navas, Varane, Arbeloa, Nacho, Khedira, Illarramendi, Hernández

Hosté: ter Stegen, Bartra, Alba, Rakitić, Roberto, Pedro, Munir

Domácí: Carvajal, Ronaldo

Hosté: Messi, Neymar, Piqué, Iniesta

Gil – Nevado, Martínez

Estadio Santiago Bernabéu (Madrid)

Barcelona měla dobrý vstup do zápasu, který zúročil vedoucí brankou už ve 4. minutě Neymar. Brazilský útočník se uvolnil na hranici pokutového území a trefil se přesně k tyči. V této sezoně La ligy se radoval ze vstřelené branky podeváté.

Iniciativu pak převzal domácí Real a jeho šance vyvrcholily po půlhodině hry. Stoper Gerard Piqué zahrál v pokutovém území rukou a lídr tabulky střelců Cristiano Ronaldo srovnal skóre svým šestnáctým gólem v osmi zápasech. Brankář Claudio Bravo si vybral při penaltě druhou stranu a inkasoval poprvé v ročníku.

V úvodu druhé půle pak Real rychle zlomil zápas ve svůj prospěch. Po rohovém kopu Toniho Kroose se prosadil hlavou stoper Pepe, v 61. minutě pak využila přečíslení trojice Ronaldo, James Rodríguez a Karim Benzema, který na konci pohledné akce zvýšil na 3:1.

Premiéru v dresu Barcelony si odbyla letní posila Luis Suárez. Uruguayskému útočníkovi před utkáním vypršel trest za kousnutí italského obránce Giorgia Chielliniho na letním mistrovství světa. Suárez nahrál Neymarovi na jediný gól týmu a na hřišti vydržel do 69. minuty, kdy ho vystřídal Pedro.

Sevilla předstihla Real

První gól utkání padl až v 79. minutě, když se prosadil dvacetiletý útočník hostů Luciano Vietto. Sevilla dokázala zápas otočit. O devět minut později vyrovnal Denis Suárez a rozhodující okamžik přišel ve třetí minutě nastavení. Dos Santos fauloval v pokutovém území domácího obránce Trémoulinase a Bacca nařízenou penaltu s přehledem proměnil.

Sevilla v lize neprohrála již třinácté domácí utkání v řadě a v tabulce je druhá o skóre za Barcelonou. Atlético zvítězilo na půdě Getafe zásluhou Maria Mandžukiče. Bývalý hráč Bayernu Mnichov se ve 40. minutě v pokutovém území dostal k dorážce a připsal si třetí zásah za úřadujícího španělského mistra. Atlético tak v posledních devíti ligových madridských derby nepoznalo hořkost porážky.