Barcelona otočila zápas s Villarrealem, Real porazil San Sebastian 4:1

0
V čem se Pardubice zlepšily? Pánik - bez komentáře. Marinčin by chyběl hodně
Sport Magazín a otevřená zpověď fotbalisty Martina Fenina

SOUHRN 21. KOLA ŠPANĚLSKÉ LIGY | Ani absence potrestaného nejlepšího střelce Cristiana Ronalda nezastavila ofenzivu Realu Madrid. Vítěz Ligy mistrů ve 21. kole španělské fotbalové ligy otočil utkání se San Sebastianem a vyhrál 4:1. Tři body slaví i Barcelona, která dokázala porazit Villarreal 3:2, ačkoliv dvakrát prohrávala. Branky stříleli Neymar, Rafinha a Messi.

Hned několik šancí měl v úvodním dějství proti Villarrealu barcelonský útočník Suárez, většina pokusů však nemířila mezi tyče. Do vedení se nakonec po půlhodině hry dostal Villarreal: Mariova střela by šla vedle branky, Čeryšev ji však v rychlosti usměrnil za Bravova záda. Ruský fotbalista se v této sezoně přímo podílel na gólu Villarrealu podvanácté.

Na konci poločasu domácí vyrovnali. Rafinhovu střelu vyrazil brankář Asenjo pouze k volnému Neymarovi, jenž vstřelil 15. branku v tomto ročníku La Ligy.

Mezi 51. a 55. minutou pak padly tři góly. Nejprve se znovu do vedení dostali zásluhou Vietta hosté, za dvě minuty ale druhý tým tabulky znovu vyrovnal a obrat téměř okamžitě dokonal 22. ligovou trefou v sezoně Messi. Barcelona ztrácí na vedoucí Real Madrid bod, "Bílý balet" má ale zápas k dobru.

Real prohrával už od 64. vteřiny, kdy hosté využili rohový kop. Jenže za dalších 80 vteřin hlavou srovnal Rodríguez a ještě do poločasu dokonal obrat dorážkou Benzemovy střelby stoper Ramos.

Francouzský útočník Benzema ve druhém poločase dvěma zásahy pojistil vítězství a vylepšil svou bilanci v tomto ročníku španělské ligy na 11 branek.

Fotbalisté Sevilly zvítězili v utkání španělské ligy nad Espaňolem Barcelona 3:2 a posunuli se na čtvrté místo o bod před Valencii. Rozhodl v 89. minutě Iago Aspas.

Pro katalánský celek, který vyřadil Sevillu ve čtvrtfinále Španělského poháru, začalo utkání dobře. Ve 14. minutě fauloval v pokutovém území domácí brankář Beto a nejlepší střelec Espaňolu Stuani se z penalty nemýlil.

Ještě do konce poločasu ale andaluský tým otočil stav. Nejprve se povedenou střelou z velké dálky prezentoval Figueiras, obrat dokonal v 35. minutě po přesném Vidalově pasu Vitolo. Espaňol šel navíc o pět minut později do oslabení, když gólman Casilla zasáhl míč rukou mimo šestnáctku a dostal červenou kartu.

Hráči Sevilly v druhém poločase dvakrát trefili tyč a nevyužitých šancí následně litovali, v 77. minutě se totiž o vyrovnání postaral Sánchez. Přesto nakonec domácí získali plný počet bodů, když minutu před koncem vstřelil vítězný gól po Baccově přihrávce Aspas.