a dozvíte se vše jako první.
17. srpna 2015 • 23:57

Barcelona debakl nenapravila, ze Superpoháru se raduje Bilbao

Bilbao oslavuje zisk Superpoháru
Ve vyložených situacích nejsme schopni dát gól, smutnil Jandač po prohře se Slováky Ve vyložených situacích nejsme schopni dát gól, smutnil Jandač po prohře se Slováky
CORNER CHALLENGE: Jabloneckým se nedařilo, dvakrát se trefil jen Mehanovič CORNER CHALLENGE: Jabloneckým se nedařilo, dvakrát se trefil jen Mehanovič

Fotbalisté Bilbaa získali podruhé v historii a po 31 letech španělský Superpohár. Po úvodní výhře 4:0 zvládli i odvetu na hřišti favorizované Barcelony, kde na gól Lionela Messiho odpověděl Aritz Aduriz, který hostům zařídil remízu 1:1 a navázal na hattrick z prvního duelu.

Barcelona toužila získat v kalendářním roce šest trofejí, to se jí však už nepovede. Superpohár ztratila prakticky už v prvním zápase, ve kterém propadla a prohrála 0:4. V odvetě se snažila od začátku soupeře zatlačit, ale netrefovala branku. Až v závěru poločasu Luis Suárez přiklepl míč hlavou Messimu a ten zblízka skóroval.

Jenže hned v úvodu druhé půle dostal stoper Gerard Piqué červenou kartu za nesportovní chování a Katalánci v oslabení neměli šanci manko dohnat. Naopak Aduriz se v 74. minutě ocitl za obranou Barcelony, první střelu mu ještě brankář chytil, ale na dorážku byl krátký.