Těžká prohra 1:4! Barcelona dostala nařezáno od Celty Vigo

0
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?
Nezmarova vize a Kaniovy peníze: nový Liberec. Co Kulenovič a Slavia?

SOUHRN 5. KOLA | Fotbalisté Barcelony prohráli v pátém kole španělské ligy na hřišti Celty Vigo 1:4 a poprvé v sezoně ztratili body. Vigo se posunulo na druhé místo tabulky o bod před dnešního soupeře a Atlético Madrid. Dva góly do sítě Barcelony dal Aspas, na prvních třech brankách vítězného celku se podílel Nolito. V čele ligy je nově Real Madrid, který díky dvěma brankám Benzemy porazil venku Bilbao 2:1.

Právě osmadvacetiletý útočník otevřel skóre v 26. minutě povedenou střelou o tyč, o čtyři minuty později poslal do úniku Aspase, který přeloboval gólmana Barcelony Ter Stegena a navýšil náskok domácích.

Katalánský celek se snažil po přestávce zkorigovat stav, v 56. minutě ale znovu zaúřadoval Aspas, kterému znovu asistoval Nolito. Kromě produktivních útočníků se za Vigo v zápase zaskvěl také několika povedenými zákroky gólman Álvarez, jenž nestačil pouze na Neymarovu střelu z 80. minuty, kterou brazilský útočník snížil na 1:3. Jakékoliv naděje Barcelony ale utnul o tři minuty později střídající Guidetti.

Real se dostal v Bilbau do vedení po chybné rozehrávce domácí obrany, kterou zachytil francouzský reprezentant Benzema, který zblízka překonal gólmana Iraizoze. Do dalších šancí se v první půli dostali Kroos či Kovačič, navýšit náskok však nedokázali.

V 67. minutě domácí vyrovnali po povedeném protiútoku, na jehož konci byl Sabin. Po jeho střele poprvé v sezoně kapituloval brankář "Bílého baletu" Navas. O chvíli později ale zaúřadoval znovu Benzema, kterému poslal přihrávku před bránu Isco. V závěru mohl za baskický celek skórovat Gómez, jeho hlavičku ale zneškodnil reflexivním zákrokem Navas.

Iago Aspas z Celty Vigo oslavuje gól do sítě Barcelony a její porážku 1:4