Atlético remizovalo s Realem, Barcelonu složila Sevilla

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté Atlética Madrid remizovali v sedmém kole španělské ligy s Realem 1:1. Na domácím hřišti v derby neprohráli už pošesté za sebou. Soupeř Viktorie Plzeň v základní skupině Evropské ligy Villarreal poprvé v sezoně nezískal ani bod. Venku podlehl Levante 0:1, přesto zůstal v čele tabulky o bod před triem Real Madrid, Celta Vigo a Barcelona.

V deváté minutě madridského derby poslal do pokutového území Carvajal centr, který zužitkoval nehlídaný Benzema. Francouzský reprezentant si připsal šestý gól v sezoně a posunul se do čela tabulky střelců. O chvíli později se na druhé straně ve velké šanci ocitl Correa, těsně však minul Navasovu branku.

V 21. minutě nařídil rozhodčí penaltu po Ramosově faulu na Tiaga, Benzemův reprezentační kolega Griezmann však Navase nepřekonal. Kostarický brankář v této sezoně La Ligy zneškodnil už dva pokutové kopy.

Domácí ale nakonec dokázali vyrovnat, v 83. minutě nacentroval do vápna Martínez, k míči se dostal Vietto a prvním gólem v dresu Atlética zachránil bod pro svěřence trenéra Simeoneho.

Villarreal nestačil na Levante

Villarreal porazil ve čtvrtek na svém stadionu Plzeň 1:0 zásluhou Baptistaa, který tentokrát nebyl připraven ani na lavičce. Na hřišti Levante "Žlutá ponorka" nepotvrdila roli favorita a za celkem z druhého konce tabulky zaostávala. Levante přestřílelo Villarreal 10:3.

Hosté navíc hráli od 36. minuty v deseti po vyloučení Jokiče. Dlouho sice drželi bezbrankový stav, v 83. minutě ale poslal Ghilas přesný centr do vápna, po němž střelou z voleje nekompromisně zakončil Deyverson a rozhodl o první výhře Levante v sezoně.

Trenér Villarrealu Marcelino poslal do hry sestavu Areola - Mario Gaspar, Bailly, Ruíz, Jokič - Leiva (38. Costa), Trigueros, Pina, Alfonso (46. Castillejo) - Samu (58. Dos Santos), Soldado.

Barcelona schytala facku od Sevilly

Barcelona bez řady zraněných hráčů včetně kanonýra Lionela Messiho podobně jako v úterý v Lize mistrů proti Leverkusenu dlouho čekala na gól. Nejblíže byla ve 23. minutě, kdy Neymar namířil z přímého kopu do tyče, míč se odrazil od zad brankáře Sergia Rica a kutálel se po čáře až k druhé tyči.

Gól tak přišel stejně jako v LM na druhé straně, když si na centr Kevina Gameira v 52. minutě počíhal nehlídaný Michael Krohn-Dehli. Za šest minut přidal druhou branku Vicente Iborra, který se vyhnul ofsajdu a skóroval akrobaticky přes hlavu.

Kataláncům se podařilo už jen snížit zásluhou Neymara, který z penalty potrestal odpískanou ruku Benoita Trémoulinase. Ve zbývající čtvrthodině domácí vítězství uhájili, k čemuž jim během zápasu pomohla celkem čtyřikrát branková konstrukce.