19. října 2015 • 22:55

Ronaldo už dal za Real 324 gólů. Neymar se trefil za Barcu čtyřikrát

0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

SOUHRN  8. KOLA | Cristiano Ronaldo je novým rekordmanem Realu Madrid v počtu vstřelených gólů. V dnešním zápase s Levante přispěl jednou brankou k vítězství 3:0 a s bilancí 324 zásahů překonal Raúla, s nímž se dosud o prvenství dělil. Barcelona porazila díky čtyřem gólům brazilského útočníka Neymara ve španělské lize Vallecano 5:2 a dotáhla se na vedoucí Real Madrid. Katalánský celek sice od 15. minuty prohrával, brazilský reprezentant ale dvěma góly z penalt do přestávky skóre otočil.

Portugalský reprezentant nejprve na stadionu Bernabeu připravil ve 27. minutě gólovou pozici pro Marcela a sám se trefil o tři minuty později. Skóre zpečetil devět minut před koncem Jese.

K překonání Raúlova rekordu Ronaldo potřeboval pouze 310 zápasů v sedmi sezonách. Španělský útočník se k bilanci 323 gólů dopracoval po 741 zápasech během 16 let.

Z hráčů Realu pokořil hranici 300 gólů už jen Alfredo Di Stéfano, který nasbíral 308 zásahů ve 396 utkáních v jedenácti sezonách.

Třicetiletý Ronaldo dal v lize 231 gólů, další přidal v Lize mistrů (67), Španělském poháru (21), španělském Superpoháru (3) a evropském Superpoháru (2).

Celta Vigo v čele s Realem a Barcelonou

Soupeř fotbalistů Plzně v základní skupině Evropské ligy Villarreal prohrál v osmém kole španělské ligy s Celtou Vigo 1:2. V tabulce po druhé porážce za sebou klesl z prvního na páté místo, Celta se dál drží mezi vedoucím Realem Madrid a třetí Barcelonou, s nimiž má stejně bodů. Atlético Madrid se posunulo po výhře 2:0 na hřišti San Sebastianu na čtvrtou pozici.

Villarreal sice byl v útoku od začátku aktivnější, první se ale trefilo Vigo. Čtyři minuty před přestávkou povedenou střelou zpoza vápna otevřel skóre Orellana. Celtu gól nabudil a vzápětí se dostala do dalších dvou šancí, z nichž jedna skončila na tyči Areolovy branky.

Do druhého poločasu nevstoupil Villarreal dobře, druhou žlutou kartu dostal obránce Bailly a byl vyloučen. Přesto se "Žluté ponorce" podařilo vyrovnat, když se v 67. minutě prosadil střídající Suárez.

Celta ale přesilovku přeci jen využila k tříbodovému zisku, v poslední minutě rozhodl z dorážky Nolito, se šesti góly nejlepší střelec týmu. Villarreal doma prohrál poprvé od dubna.

Trenér Marcelino poslal do hry sestavu Areola - Mario Gaspar, Bailly, Ruíz, Costa - Samu (51. Suárez), Pina, Trigueros, Leiva (51. Rukavina) - Baptistao (59. Bakambu), Soldado.

Atlético se San Sebastianem nezaváhalo

V zápase mezi San Sebastianem a Atléticem Madrid bylo k vidění minimum šancí. V deváté minutě Griezmann převzal míč na polovině hřiště a doběhl s ním do vápna, v němž chytře přeloboval gólmana Rulliho. Francouzský reprezentant do Atlética přestoupil v roce 2014 právě ze San Sebastianu.

Domácí nezvládli závěr zápasu. V 89. minutě byl vyloučen Reyes, přesilovku ihned využil Ferreira a stanovil konečný stav. O chvíli později šli Baskové po druhé žluté kartě Jonathase do devíti. Madridský celek zvítězil na hřišti San Sebastianu v pěti z posledních šesti soutěžních duelů. Svěřenci Davida Moyese stále čekají na první domácí vítězství v této sezoně.

Španělská fotbalová liga - 8. kolo:

Real Madrid - Levante 3:0
Góly: 27. Marcelo, 30. Ronaldo, 81. Jese

Eibar - FC Sevilla 1:1
Góly: 8. Baston - 71. Gameiro

FC Barcelona - Vallecano 5:2
Góly: 22. z pen., 32. z pen., 69. a 70. Neymar, 77. Suárez - 15. Guerra, 86. Jozabed

Sporting Gijón - Granada 3:3
Branky: 8. Bernardo, 88. Nacho Cases, 90.+6 Guerrero - 21. Piti, 41. Success, 74. El Arabi

20. Málaga 38 5 5 28 24:61 20

Cristiano Ronaldo je s 324 brankami novým rekordmanem Realu Madrid v počtu vstřelených gólů. K vítězství 3:0 nad Levante přispěl jednou trefou.