21. listopadu 2015 • 20:17

Barcelona potupila Real! V El Clásiku doma dostal ČTYŘI góly

Sestřih La Ligy: Barcelona - Real Madrid 1:1. Ramos vyrovnal v poslední minutě Sestřih La Ligy: Barcelona - Real Madrid 1:1. Ramos vyrovnal v poslední minutě
Brno - Karviná: Michal Škoda chtěl napodobit bráchu, ale jeho lob mířil vedle Brno - Karviná: Michal Škoda chtěl napodobit bráchu, ale jeho lob mířil vedle

Fotbalisté Barcelony triumfovali ve slavném El Clásiku. Real Madrid zostudili dokonce na jeho hřišti, když vyhráli rozdílem třídy 4:0. A to ještě hvězdný Lionel Messi šel do šlágru jen jako náhradník. Barcelona tak navýšila náskok před svým rivalem v čele tabulky španělské ligy na šest bodů.

digi tv

Messi začal utkání mezi náhradníky, ale stejně jako v předchozích zápasech si Barcelona poradila bez něj hlavně zásluhou dua Luis Suárez - Neymar. Oba se na stadionu Realu trefili už během prvního poločasu.

Šlágr španělské ligy se od začátku odehrával v ofenzivním duchu, oba týmy se dostávaly do šancí, ale efektivnější byla Barcelona. Po pasu Sergiho Roberta ji dostal v 11. minutě do vedení Uruguayec Suárez. Brazilec Neymar se prosadil ve 39. minutě po podobné přihrávce od Andrése Iniesty, při které však byl zřejmě o centimetry v postavení mimo hru.

Ambice Realu zvrátit utkání po přestávce rychle zchladil znovu středopolař Iniesta, který si narazil s Neymarem a dělovkou z hranice pokutového území zvýšil na 3:0. Pak se dostal na hřiště Messi, který nahradil Ivana Rakitiče a odehrál 33 minut.

Poslední ránu zasadil Realu opět Suárez, který po pasu Jordiho Alby počkal na pohyb brankáře Keylora Navase a počtvrté ho prostřelil. Zmar královského klubu v závěru ještě prohloubil vyloučením Isco za zbytečný zákrok zezadu na Neymara.

Hosté: 11. L. Suárez, 39. Neymar, 53. Iniesta, 74. L. Suárez

Domácí: Navas – Danilo, Varane, Ramos (C), Marcelo (59. Carvajal) – Modrić, Kroos – James Rodríguez (56. Isco), Bale, Ronaldo – Benzema.

Hosté: Bravo – Dani Alves, Piqué, Mascherano (27. Mathieu), Alba – Rakitić (57. Messi), Busquets, Iniesta (C) (77. Munir) – Roberto, L. Suárez, Neymar.

Domácí: Pepe, Casilla, Casemiro, Carvajal, Kovačić, Jesé, Isco

Hosté: ter Stegen, Messi, Munir, Ramírez, Adriano, Vermaelen, Mathieu

El Clásico jsme sledovali ONLINE od 18:15 ZDE

1.  Barcelona 38 29 4 5 112:29 91
2.  Real 38 28 6 4 110:34 90
3.  Atlético 38 28 4 6 63:18 88
4.  Villareal 38 18 10 10 44:35 64
5.  Bilbao 38 18 8 12 58:45 62