Rozjetá Barcelona zničila i San Sebastian, Real vyhrál v Eibaru

Autor: rjm, ČTK
0
Koubkův majstrštyk: Osm nul a LM pro Česko. Další krok: smlouva a boj o titul?
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny

Fotbalisté Barcelony pošesté za sebou v lize zvítězili. Vedoucí tým španělské soutěže porazil San Sebastian i díky dvěma trefám Neymara 4:0 a v čele tabulky má čtyřbodový náskok na druhé Atlético Madrid, které porazilo zásluhou Griezmanna 1:0 Espaňol Barcelona. Třetí je Real Madrid, který po dvou porážkách zabral a vyhrála 2:0 na půdě Eibaru.

Ve 13. minutě zápasu Barcelona - San Sebastian se po Suárezově dloubáku k hlavičce dostal Iniesta, jeho mířil do tyče. O chvíli později Alves poslal přihrávku do vápna Neymarovi a brazilský útočník se nemýlil. Jeho reprezentační kolega Alves připravil i druhou branku Barcelony, tentokrát pro Suáreze, jenž v posledních sedmi soutěžních duelech dal 11 gólů.

I v druhém dějství se radovali domácí ze dvou branek. Po Mathieuově pasu zvýšil Neymar a zaznamenal 14. trefu v sezoně. V nastavení pak právě Neymar asistoval Messimu. Barcelona na domácím stadionu porazila San Sebastian v posledních 18 ligových zápasech, z toho jedenáctkrát s čistým kontem.

Už ve třetí minutě duelu Atlética s Espaňolem otevřel skóre nejlepší střelec domácích Griezmann, který ve středu též dvěma góly rozhodl o výhře v Lize mistrů proti Galatasarayi Istanbul. Právě francouzský reprezentant společně s Viettem měli další šance, blízko gólu byli i Ferreira-Carrasco nebo Torres, další trefu ale Atlético nepřidalo. Svěřenci Diega Simeoneho vyhráli třetí ligový zápas za sebou.

V prvním poločase se Atléticu v souboji zranil portugalský záložník Tiago, následné vyšetření v nemocnici odhalilo zlomeninu pravé nohy.

Fotbalisté Villarrealu, kteří budou 10. prosince posledním soupeřem Plzně v základní skupině Evropské ligy, podlehli Getafe 0:2. V domácí soutěži čekají na vítězství už tři zápasy.

O góly v síti "Žluté ponorky" se postarali Ángel Lafita a Álvaro Vázquez. První vstřelil Lafita z hranice vápna po přihrávce Vázqueze v 21. minutě, půl hodiny nato svému spoluhráči asistenci vrátil rovnou před prázdnou branku.