Real i Barcelona uspěly, Neville ve Valencii na výhru čeká

0
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny
Samek o Slavii a italském trápení: Těžký půlrok. Řešil se návrat do Česka

SOUHRN 17. KOLA | Barcelona, Real Madrid i Atlético Madrid zvítězily v dnešních zápasech 17. kola španělské fotbalové ligy. Real si zásluhou dvou branek Ronalda poradil 3:1 se San Sebastianem, Atlético v závěru dvěma góly udolalo Rayo Vallecano a Barcelona bez problémů zvítězila 4:0 nad Betisem Sevilla. Katalánci se tak udrželi v čele tabulky o skóre před Atléticem, Real je o dva body zpět.

Barceloně, jež má zápas k dobru kvůli své účasti na mistrovství světa klubů, po nevýrazném vstupu do zápasu hodně pomohla přísná penalta. Rozhodčí ji nařídil za souboj brankáře Adána s Messim. Neymar sice pokutový kop neproměnil, ale po odrazu od břevna se míč do brány odrazil od obránce Betisu Heiko Westermanna.

Hned o tři minuty později zvýšil na 2:0 Lionel Messi po krásné kombinaci s Neymarem. Argentinský útočník tak oslavil pětistý zápas v dresu Barcelony svým 425. gólem. Další milník hráči Barcelony pokořili těsně po přestávce, kdy se trefil Luis Suárez a zaznamenal 179. gól svého týmu v roce 2015. Ještě nikdy žádný tým La Ligy v jednom roce tolik gólů nedal.

Katalánci zásluhou Suáreze přidali ještě jednu branku, i když jich mohlo být mnohem více. Neymar trefil tyč, Messi dokonce dvakrát břevno a několik šancí ještě vychytal hostující brankář Adán.

Barcelona tak zůstala na prvním místě o skóre před Atléticem Madrid. To se sice na hřišti Raya Vallecana dlouho trápilo v zakončení, během posledních tří minut se ale prosadili Correa s Griezmannem a zajistili svěřencům Diega Simeoneho tři body za výhru 2:0.

Ronaldo rozhodl o výhře

Real měl proti San Sebastianu dobrý vstup do zápasu, během úvodních pěti minut hostující brankář Rulli zlikvidoval vyložené šance Pepeho, Ronalda i Benzemy. Ale i San Sebastian zahrozil, Navas po čtvrthodině rychlým skokem pod nohy zabránil velké šanci Agirretxeho.

Tlak Realu sice po této situaci odezněl, až ve 24. minutě přišla první šance k penaltě pro Ronalda po lehkém zákroku na Benzemu. Portugalský útočník míč ale poslal nad bránu. Druhou šanci dostal chvíli před poločasem, tentokrát po smolné ruce Yuriho. V tomto případě už mířil přesně k tyči a otevřel skóre.

San Sebastianu se podařilo vyrovnat na začátku druhého poločasu, kdy se krásnou střelou na zadní tyč trefil Bruma. Portugalský záložník se dokonce mohl trefit i podruhé, ale jeho další šanci mu rychlým výběhem zlikvidoval Navas.

Real nakonec zachránil svým druhým gólem Ronaldo, který přesným volejem z hranice pokutového území poslal do branky míč po rohu Marcela. Ronaldo se dostal svým čtrnáctým gólem do čela tabulky střelců La Ligy. V závěru po krásném centru Balea pojistil výhru favorita střídající Lucas Vázquez.

Ztratila čtvrtá Celta Vigo, která doma po brance Raúla Garcíi prohrála 0:1 s Athleticem Bilbao. Baskický klub je sedmý se 27 body, stejně jako šesté Deportivo La Coruňa, které remizovalo 0:0 v Getafe. O bod zpátky je po šesté domácí výhře v řadě Sevilla. Úřadující vítěz Evropské ligy vyhrál 2:0 nad Espaňolem.

Neville čeká na výhru

Poslední letošní zápas ve španělské lize vyhráli fotbalisté Villarrealu, kteří porazili Valencii 1:0 a na čtvrtém místě vystřídali Vigo. Celta, která ve středu prohrála 0:1 s Bilbaem, ztrácí na příčku zaručující start v předkole ligy mistrů dva body.

Villarreal, který na podzim ve skupině Evropské ligy doma zdolal Plzeň 1:0 a na jejím hřišti remizoval 3:3, si připsal ve španělské lize čtvrté vítězství za sebou.

Silvestrovský zápas rozhodl krásnou střelou z trestného kopu Bruno Soriano. Po faulu na Roberta Soldada poslal míč přes zeď do levého horního roku branky Valencie, která pod novým koučem Garym Nevillem nevyhrála ani třetí ligové utkání a zůstala na desátém místě.

Las Palmas - Granada 4:1
(32. Tanausú, 50. Araujo, 79. Viera z pen., 90.+2 vlastní Lombán - 56. Peňaranda)

20. Málaga 38 5 5 28 24:61 20

FC Barcelona - Betis Sevilla 4:0 (46. a 83. L. Suárez, 29. vlastní Westermann, 33. Messi), Getafe - La Coruňa 0:0, Vigo - Bilbao 0:1 (71. Raúl García),
21:00 Las Palmas - Granada.