Real pod Zidanem zničil La Coruňu, Messi dal hattrick. Ale vede Atlético

0
Zima dohnal(a) Slavii, Trpišovského díl viny. Sparta má víc herní nadstavby
Verdikt odvolací komise: Rada stihne začátek příští sezony

Španělská liga viděla o víkendu vítěznou premiéru Zinedina Zidana, který z lavičky řídil výhru pětigólovou výhru Realu Madrid nad La Coruňou, i hattrick Lionela Messiho. Barcelona díky němu smetla Granadu 4:0. Do čela se ale v neděli vrátilo Atlético Madrid, které zvítězilo na půdě Celty Vigo 2:0.

Zidane nahradil v pondělí Rafaela Beníteze a proti La Coruni vedl první tým Realu poprvé. Do základní sestavy postavil všechny největší hvězdy - Cristiana Ronalda , Balea i Karima Benzemu .

V úvodu utkání se ale ukázal hlavně brankář Navas, který v jasné gólové šanci vychytal Lucase. V 15. minutě už ale skóre otevřel Benzema, který na malém vápně tečoval střel Ramose . O sedm minut později se poprvé prosadil Bale, kterého centrem z pravé strany našel Carvajal, a velšský křídelní hráč poslal míč hlavou do sítě. Hlavou se mohl prosadit i Ronaldo, ten však míč poslal jen do tyče.

Podruhé se Bale trefil chvíli po přestávce, tentokrát přesnou střelou zužitkoval Ronaldův centr. Druhý hattrick v sezoně zkompletoval Bale v 63. minutě po rohu Kroose opět hlavou. Pátý gól obstaral opět Benzema, který střelou o břevno zakončil kličkování Ronalda.

Nový trenér Realu Madrid Zinedine Zidane (vpravo) si před výkopem utkání s La Coruňou potřásl rukou s koučem Deportiva Victorem Sanchezem del Amo.

Messi skóre otevřel už po osmi minutách, kdy ho přesnou přihrávkou našel Arda Turan. Turecký záložník do Barcelony přestoupil už v létě, kvůli zákazu přestupů ho ale katalánský klub mohl zaregistrovat až začátkem roku 2016, Turan tak proti Granadě nastoupil v lize poprvé. Totéž platilo i pro obránce Aleixe Vidala.

Druhý gól Messimu připravil pohotovým sklepnutím před prázdnou bránu Luis Suárez . Uruguayský útočník poté spálil obrovskou šanci, když po kličce brankáři minul prázdnou branku.

Messi hattrick zkompletoval po přestávce a opět střelou do prázdné branky. Tentokrát zásluhou Neymara , jehož střela do tyče se odrazila k argentinskému útočníkovi. Messi vstřelil první hattrick po 10 měsících.

Na konečných 4:0 upravil pět minut před koncem Neymar. Brazilský útočník se nyní s 15 góly dělí o pozici nejlepšího střelce La Ligy se Suárezem.

Do čela se vrátilo Atlético

Fotbalisté Atlética Madrid se po výhře 2:0 v zápase 19. kola španělské ligy na hřišti Celty Vigo vrátili do čela tabulky o dva body před Barcelonu, která má však zápas k dobru. Villarreal porazil stejným poměrem doma Gijón, pošesté v řadě zvítězil a na třetí Real Madrid ztrácí stále pouze bod. Obě branky vstřelil útočník Cédric Bakambu.

Atlético skórovalo ze své první střely na bránu, která ale přišla až v 49. minutě. Vietto předložil míč v pokutovém území Griezmannovi a francouzský reprezentant zakončil akci do odkryté branky Viga. Bývalý hráč San Sebastianu oslavil desátý gól v sezoně.

Definitivní pojistku přidal deset minut před koncem střídající Carrasco, který do madridského celku přestoupil v létě z Monaka. Atlético vyhrálo třetí zápas za sebou, Vigo za stejný počet utkání nezískalo ani bod, přesto zůstalo na pátém místě.

Villarreal inkasoval v duelu s Gijónem jako první. Espinosa dostal míč za záda brankáře Areoly, sudí ale gól neuznal kvůli údajnému faulu skórujícího hráče. Krátce poté na druhé straně otevřel skóre po Soldadově přihrávce před branku Bakambu.

Čtyřiadvacetiletý útočník, který do Villarrealu přestoupil v létě z tureckého Bursasporu, navýšil po změně stran náskok a s osmi brankami je nejlepším střelcem "Žluté ponorky". Druhou asistenci v zápase si připsal Soldado. Gijón ve čtvrtém zápase za sebou nezískal ani bod a v tabulce se nachází na sestupové osmnácté pozici.

Trenér Gary Neville stále čeká na první ligovou výhru na lavičce Valencie. V San Sebastianu jeho tým podlehl 0:2 po gólech Jonathase z 79. a 82. minuty.