27. ledna 2016 • 23:13

Barcelona je v semifinále poháru, Celta vyřadila Atlético

Fotbalisté Atlética Madrid vypadli ve čtvrtfinále ze Španělského poháru, postup slaví hráči Celty Vigo
Život je sranda. Hokejové hvězdy se dojemně loučily s Josefem Augustou Život je sranda. Hokejové hvězdy se dojemně loučily s Josefem Augustou
Jarolímův hattrick je stále rekordní. Dal ho za Bohemians ve 38 letech Jarolímův hattrick je stále rekordní. Dal ho za Bohemians ve 38 letech

Fotbalisté Atlética Madrid překvapivě vypadli už ve čtvrtfinále ze Španělského poháru. Týden po remíze 0:0 na hřišti Celty Vigo dnes desetinásobný mistr nezvládl proti ligovému konkurentovi domácí odvetu a prohrál 2:3. Naopak obhájce pohárového triumfu Barcelona po dvou vítězstvích postoupila přes Bilbao.

Dvěma góly se o to zasloužil chilský záložník Pablo Pedro Hernández, do sítě favorita, který v pěti předchozích soutěžních zápasech neinkasoval, se trefil i švédský útočník John Giudetti. V prvním poločase ještě dokázal vyrovnat Antoine Griezmann, ale na dvoubrankovou ztrátu pak už odpověděl pouze Ángel Correa.

Atlético doma prohrálo poprvé od 30. září a vůbec poprvé v sezoně inkasovalo tři góly.

Barcelona si z Bilbaa přivezla výhru 2:1, přesto do domácí odvety nasadila většinu opor v čele s útočnými hvězdami Messim, Suárezem a uzdraveným Neymarem. Hosté na Nou Campu nečekaně vedli od dvanácté minuty po Williamsově trefě a naději na překvapivý postup drželi do 53. minuty, kdy po Messiho přihrávce srovnal Suárez.

Barcelona dál tlačila a devět minut před koncem hlavičkou zblízka otočil skóre Piqué. V nastavení pak povedenou střelou pod břevno upravil na konečných 3:1 Neymar.

Španělský fotbalový pohár - čtvrtfinále, odvety:

Atlético Madrid - Celta Vigo 2:3
Branky: 29. Griezmann, 81. Correa - 22. a 64. Hernandez, 56. Guidetti, první zápas 0:0, postupuje Celta Vigo

FC Barcelona - Bilbao 3:1
Branky: 53. Suárez, 81. Piqué, 90.+1 Neymar - 12. Williams, první zápas 2:1, postupuje Barcelona.

1.  Real 22 16 4 2 57:20 52
2.  Barcelona 23 15 6 2 63:19 51
3.  Sevilla 23 15 4 4 46:28 49
4.  Atlético 23 13 6 4 43:19 45
5.  Real Sociedad 23 13 2 8 36:32 41
6.  Villareal 23 10 9 4 30:15 39
7.  Eibar 23 10 5 8 36:31 35
8.  Bilbao 23 10 5 8 28:28 35