27. ledna 2016 • 23:13

Barcelona je v semifinále poháru, Celta vyřadila Atlético

Fotbalisté Atlética Madrid vypadli ve čtvrtfinále ze Španělského poháru, postup slaví hráči Celty Vigo
TOP 5 gólů 16. kola: Škodův přesný lob i Fabiánův krásný volej TOP 5 gólů 16. kola: Škodův přesný lob i Fabiánův krásný volej
Útočník Sparty Pulkrab: Jako fanoušek AC Milán se na Inter těším Útočník Sparty Pulkrab: Jako fanoušek AC Milán se na Inter těším

Fotbalisté Atlética Madrid překvapivě vypadli už ve čtvrtfinále ze Španělského poháru. Týden po remíze 0:0 na hřišti Celty Vigo dnes desetinásobný mistr nezvládl proti ligovému konkurentovi domácí odvetu a prohrál 2:3. Naopak obhájce pohárového triumfu Barcelona po dvou vítězstvích postoupila přes Bilbao.

digi tv

Dvěma góly se o to zasloužil chilský záložník Pablo Pedro Hernández, do sítě favorita, který v pěti předchozích soutěžních zápasech neinkasoval, se trefil i švédský útočník John Giudetti. V prvním poločase ještě dokázal vyrovnat Antoine Griezmann, ale na dvoubrankovou ztrátu pak už odpověděl pouze Ángel Correa.

Atlético doma prohrálo poprvé od 30. září a vůbec poprvé v sezoně inkasovalo tři góly.

Barcelona si z Bilbaa přivezla výhru 2:1, přesto do domácí odvety nasadila většinu opor v čele s útočnými hvězdami Messim, Suárezem a uzdraveným Neymarem. Hosté na Nou Campu nečekaně vedli od dvanácté minuty po Williamsově trefě a naději na překvapivý postup drželi do 53. minuty, kdy po Messiho přihrávce srovnal Suárez.

Barcelona dál tlačila a devět minut před koncem hlavičkou zblízka otočil skóre Piqué. V nastavení pak povedenou střelou pod břevno upravil na konečných 3:1 Neymar.

Španělský fotbalový pohár - čtvrtfinále, odvety:

Atlético Madrid - Celta Vigo 2:3
Branky: 29. Griezmann, 81. Correa - 22. a 64. Hernandez, 56. Guidetti, první zápas 0:0, postupuje Celta Vigo

FC Barcelona - Bilbao 3:1
Branky: 53. Suárez, 81. Piqué, 90.+1 Neymar - 12. Williams, první zápas 2:1, postupuje Barcelona.

1.  Real 14 10 4 0 37:12 34
2.  Barcelona 14 8 4 2 34:15 28
3.  Sevilla 14 8 3 3 25:20 27
4.  Atlético 14 7 4 3 28:11 25
5.  Villareal 14 6 5 3 19:10 23
6.  Real Sociedad 14 7 2 5 23:19 23
7.  Bilbao 14 7 2 5 20:17 23
8.  Eibar 14 6 3 5 21:19 21