a dozvíte se vše jako první.
4. února 2016 • 23:25

Brutální faul na Messiho? Atlético uspělo, Luísovi byl snížen trest

LIGA NARUBY: pusa pro Ben Chaima, docent Hušbauer a zidanovka proti Baníku LIGA NARUBY: pusa pro Ben Chaima, docent Hušbauer a zidanovka proti Baníku
SESTŘIH: Tomáš Berdych nestačil v prvním kole turnaje v Cincinnati na Juana Martina del Potra SESTŘIH: Tomáš Berdych nestačil v prvním kole turnaje v Cincinnati na Juana Martina del Potra

Fotbalisté Atlética Madrid uspěli s odvoláním proti trestu Filipeho Luíse za faul na Lionela Messiho ve víkendovém duelu španělské ligy v Barceloně. Disciplinární komise mu snížila zastavení činnosti ze tří zápasů na jeden. Brazilský obránce, který ve 44. minutě ostře prošlápl argentinské hvězdě koleno a dostal rovnou červenou kartu, tak přijde pouze o sobotní zápas s Eibarem.

Zástupci Atlética po udělení třízapasového trestu argumentovali, že ostatní hráči dostali za podobné fauly pouze jednozápasový distanc. Filipe Luís se navíc předtím podle nich žádných disciplinárních prohřešků nedopustil a Messiho nechtěl úmyslně zranit.

Barcelona ve šlágru s Atléticem prohrávala 0:1, ale ještě do inkriminovaného momentu skóre otočila. Po vyloučení Filipeho Luíse dostal červenou kartu v druhé půli další hráč hostů Diego Godín. Barcelona po výhře 2:1 vede ligu o tři body a navíc má zápas k dobru.