Hvězdné války! Ronaldo dal ČTYŘI góly, Messi připomněl Panenku

0
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?
Rock vs. Cataloni. Liverpool proti Londýnu v Oktagonu

ŠPANĚLSKÁ LIGA - 28. KOLO | Fotbalisté Realu Madrid si doma pořádně zastříleli, když Vigu nastříleli sedm gólů a slavili vítězství 7:1. Největší hvězdou zápasu byl Cristiano Ronaldo, jenž za 26 minut dal čtyři góly. Předvedl se ale také jeho rival Lionel Messi, který zaznamenal dvě branky a jeho Barcelona zničila Eibar 4:0.

Portugalský kanonýr jako třetí hráč v historii soutěže překonal hranici 250 branek. Real je dál na třetím místě za Barcelonou a Atléticem.

První poločas přitom takovému výsledku nenapovídal. Jedinou branku před přestávkou vstřelil Pepe hlavou po rohu Isca. Po poločase už začal řádit Ronaldo. Poprvé se trefil prudkou střelou v 50. minutě a za osm minut překonal brankáře Celty z přímého kopu.

Ronaldův druhý gól znamenal vyrovnání hranice 250 branek v La Lize, které dosud dosáhli jen barcelonský Lionel Messi a Telmo Zarra, útočník Bilbaa z 40. a 50. let minulého století.

Celta sice snížila po elegantním obloučku Iaga Aspase, ale jen tři minuty po inkasovaném gólu se opět trefil Ronaldo. Portugalský útočník svůj 30. hattrick ve španělské nejvyšší soutěži završil po přesné přihrávce Isca před prázdnou branku. Více hattricků nikdo v historii La Ligy nedal.

V 76. minutě skóroval Ronaldo hlavou počtvrté a po své 252. ligové brance ve španělské lize v historické tabulce překonal Zarru. Messi v La Lize nastřílel 305 gólů.
Závěrečné branky vstřelili Jesé a střídající Gareth Bale, který po zranění nastoupil poprvé od ledna. Pod nástupu Zinédina Zidaneho na lavičku dal Real v šesti zápasech na domácím stadionu celkem 27 branek.

Real odskočil čtvrtému Villarrealu, který si připsal první ligovou porážku od konce listopadu. Na domácím hřišti podlehl Las Palmas 0:1 a teprve podruhé v této sezoně vyšel v domácím zápase naprázdno.

Barcelona zase řádila

V útoku Barcelony nemohl kvůli kartám nastoupit Neymar, dvacetiletý El Haddadi jej ale úspěšně nahradil a už v osmé minutě druhým gólem v sezoně otevřel skóre. Do přestávky ještě navýšil náskok po průniku středem hřiště Messi.

Argentinský kanonýr se v druhém poločase prosadil podruhé, když využil penaltu nařízenou po Ramisově ruce. Messi dal v 35 soutěžních zápasech v této sezoně stejný počet branek. Na konečných 4:0 pro hosty upravil v závěru Suárez a s 26 trefami ztrácí jediný gól na nejlepšího střelce La Ligy Ronalda. Trio Suárez, Messi a Neymar v této sezoně dohromady zaznamenalo už sto soutěžních zásahů.

V zápase mezi Betisem Sevilla a Granadou domácí výhrou 2:0 prodloužili sérii utkání bez porážky na šest. Ve vyhroceném duelu rozdal rozhodčí Villanueva celkem 14 karet (2 červené a 12 žlutých), což je nejvíce od března 2013. Tehdy u toho byla také Granada, v zápase s Levante byli hráči kartou trestáni šestnáctkrát.

VIDEO | Messi penaltou připomněl legendárního Panenku

Atlético drží druhé místo

Atlético poslal do vedení ve Valencii v 24. minutě Griezmann, s 15 góly nejlepší střelec týmu. Osmi z nich otevřel skóre ligových zápasů, což se kromě něho povedlo pouze Benzemovi z Realu Madrid.

Radost ale hostům vydržela pouze čtyři minuty, neboť se podruhé v tomto týdnu prosadil ruský reprezentant Čeryšev. Kmenový hráč Realu Madrid k rozhodujícímu zásahu v Málaze (2:1) nyní přidal vyrovnávací gól. Atlético inkasovalo soutěžní branku po 522 minutách.

Druhý poločas ale patřil madridskému klubu. V 63. minutě do zápasu vstoupil za Atlético Torres a o chvíli později skóroval. Jedenatřicetiletý útočník se jakožto střídající hráč přímo podílel na pěti brankách v této sezoně (tři dal a na dvě přihrál), což se nikomu jinému ve španělské lize nepodařilo. Pět minut před koncem upravil stav Ferreira Carrasco, který na hřiště také přišel až v průběhu utkání.

La Coruňa - Málaga 3:3
Branky: 43. Borges, 69. Cartabia, 80. Lucas - 29. Charles, 63. Camacho, 89. vlastní Arribas.

Betis Sevilla - Granada 2:0
Branky: 85. N'Diaye, 90.+5 Castro

Eibar - FC Barcelona 0:4
Branky: 41. a 76. z pen. Messi, 8. El Haddadi, 84. Suárez

Sporting Gijón - Bilbao 0:2
Branky: 27. Beňat, 59. De Marcos

Valencie - Atlético Madrid 1:3
Branky: 28. Čeryšev - 24. Griezmann, 72. Torres, 85. Ferreira Carrasco