13. března 2016 • 22:28

Real Madrid vydřel výhru v 89. minutě, Barcelona zničila Getafe

0
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews
Zima dohnal(a) Slavii, Trpišovského díl viny. Sparta má víc herní nadstavby

SOUHRN 29. KOLA | Fotbalisté Barcelony znovu potvrdili svou suverenitu ve španělské lize, když v 29. kole přehráli Getafe 6:0. Připsali si tak jedenáctou výhru za sebou a drží osmibodový náskok před Atléticem Madrid, které zvítězilo 3:0 nad La Coruňou. Na čtyřech brankách Barcelony se podílel Lionel Messi, který navíc ještě zahodil penaltu.

Barceloně hned v úvodu pomohl hostující Rodríguez, který si srazil Albův centr do vlastní branky. Vzápětí mohl zvýšit Messi , jenže potvrdil penaltové prokletí Katalánců a minul desátý z posledních dvaceti pokutových kopů.

Jenže nejlepší hráč světa za minulý rok si pak vše vynahradil. Nejprve připravil gól pro El Haddadiho, následně kolmou přihrávkou našel za obranou Neymara a ještě do poločas sám Messi zvýšil na 4:0 ranou z hranice vápna.

Po změně stran Messi přidal ještě jednu asistenci, po které byl znovu Neymar v ideální pozici. Skóre pak uzavřel Arda Turan, jenž se trefil po rohu akrobaticky přes hlavu.

Na výhru Barcelony zareagovalo druhé Atlético rovněž jasnou výhrou nad La Coruňou. Kromě tří vstřelených gólů mohlo trenéra Diega Simeoneho těšit, že jeho svěřenci opět neinkasovali. V dosavadních 29 kolech dostali jen 12 branek, což je nový rekord španělské ligy.

Real spasil v závěru Casemiro

Fotbalisté Realu Madrid zvítězili v 29. kole španělské ligy na hřišti Las Palmas 2:1, na vedoucí Barcelonu ztrácejí znovu 12 bodů a za městským rivalem Atléticem zaostávají o čtyři body. O třetí výhře Realu v řadě rozhodl minutu před koncem Casemiro.

FC Sevilla vyhrál 13. domácí utkání v řadě, když porazil 4:2 čtvrtý Villarreal a z pátého místa na něj ztrácí pět bodů. Villarreal z posledních tří duelů získal pouze bod a za Realem zaostává už o deset bodů.

"Bílému baletu" se v této sezoně daří skórovat ze standardních situací. Potvrdil to v 24. minutě zápasu v Las Palmas, kde po Iscově rohovém kopu hlavou překonal gólmana Varase kapitán Ramos.

Las Palmas, povzbuzené předchozími třemi výhrami, působilo aktivně a několikrát se dostalo do šance na vyrovnání, jenže hosty dlouho držel kostarický gólman Navas. Tři minuty před koncem ale vyrovnal Willian José, který v sezoně 2013/14 působil právě v Realu, ač hrál zejména druhou ligu za B-tým.

Dvě minuty nato ale vrátil vedení hostům znovu po rohovém kopu Casemiro, který vstřelil svůj premiérový gól v dresu Realu. Pro "Bílý balet" to byla 22. branka po standardce v této sezoně, víc jich nedokázal dát žádný jiný klub z pěti elitních evropských lig.

Sevilla se dostala do vedení v 23. minutě, když se po Gameirově pasu prosadil Iborra. Útočník Villarrealu Bakambu ale potvrdil dobrou formu a ke dvěma trefám ze čtvrtečního duelu osmifinále Evropské ligy s Leverkusenem (2:0) přidal stejný počet branek ještě v prvním poločase v Seville.Další obrat ale následoval po změně stran.

Vlastního brankáře nejprve nešťastně překonal obránce Villarrealu Ruíz, v 65. minutě pak vstřelil vítězný gól střelou z dálky ukrajinský reprezentant Konopljanka."Žluté ponorce" k vyrovnání nepomohla ani závěrečná přesilovka po Banegově vyloučení. V nastavení naopak pojistil tříbodový zisk domácích Reyes.

Španělská fotbalová liga - 29. kolo:

FC Barcelona - Getafe 6:0
Branky: 32. a 51. Neymar, 8. vlastní Rodríguez, 19. El Haddadi, 40. Messi, 57. Turan)

Vigo - San Sebastian 1:0
Branka: 16. Aspas.

Atlético Madrid - La Coruňa 3:0
Branky: 18. Niguez, 60. Griezmann, 83. Correa.

Vallecano - Eibar 1:1