Žádný problém. Barcelona má domácí Superpohár, Sevillu zdolala i v odvetě

0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Fotbalisté Barcelony získali potřinácté španělský Superpohár. Po úvodní výhře na hřišti Sevilly 2:0 triumfovali i v dnešní domácí odvetě. Pod vítězství 3:0 se dvěma góly podepsal turecký záložník Arda Turan, skóre uzavřel Lionel Messi.

Sevilla začala hodně aktivně, ale její naděje už v 10. minutě uhasil Turan, který po Messiho přihrávce zamířil k tyči. Ve 33. minutě mohl Sevillu vrátit do hry Iborra, penaltu za ruku Untitiho však neproměnil. Navíc hned po změně stran zvýšil opět Turan a bylo rozhodnuto. Messi pak ještě hlavou využil centr nové posily Digneho.

Barcelona získala Superpohár poprvé od roku 2013. Sevilla promarnila v úvodu sezonu další šanci na získání trofeje, před dvěma týdny podlehla v Superpoháru UEFA Realu Madrid v prodloužení.

Španělský fotbalový Superpohár - odveta:

FC Barcelona - Sevilla 3:0 (1:0)

Branky: 10. a 46. Turan, 55. Messi. První zápas: 2:0, vyhrála Barcelona.

Lionel Messi s vítěznou trofejí. Barcelona získala Superpohár poprvé od roku 2013

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.