22. srpna 2016 • 12:20

Divoký úvod Suáreze v lize: Laciný pád, krásné tři góly a hloupá žlutá

• Luis Suárez proti Betisu Sevilla řádil jako utržený od vozu Luis Suárez proti Betisu Sevilla řádil jako utržený od vozuFOTO:

Jak skončil, tak i začal. Útočník Barcelony Luis Suárez na začátku nové sezony potvrzuje velkou formu, kterou si přenesl ze závěru minulého ročníku. V prvním ligovém zápase nastřílel Betisu (6:2) hattrick. Kromě krásných branek se však „vyznamenal“ simulováním, když se snažil vykoledovat penaltu a také zbytečným faulem a vztekáním, po kterém viděl žlutou kartu. Na všechny Suárezovy momenty ze sobotního utkání se podívejte v článku.

• Na úvod laciné simulování

720p 480p 360p 240p
    Barcelona - Betis: Messi našel Suáreze, ten ve vápně spadl. Penalta se nepískala

Vstup do zápasu neměl Suárez zrovna ideální. Ve 27. minutě se prezentoval laciným pádem v pokutovém území při souboji se soupeřovým obráncem. Jakmile jej barcelonský útočník ucítil za zády, teatrálně se skácel k zemi a snažil se vykoledovat po sudím nařízení penalty. Zkušený arbitr Alberto Undiano Mallenco se však nenechal nachytat.

• První gól – chytrá střela k tyči

Barcelona - Betis: A je to 3:1! Roberto našel Suáreze, ten trefil přesně k tyči

Na první branku čekal uruguayský útočník do 42. minuty. Na počátku celé akce byl Lionel Messi, který našel Sergiho Roberta, ten si všiml Suárezova náběhu v pokutovém území a zkušený kanonýr umístěnou střelou nachytal brankáře Adána.

• Messi - Turan a Suárezův gól

Barcelona - Betis: Spolupráce hvězd. Messi po skvělém brejku připravil gól pro Suáreze

Do druhého poločasu vstoupil Suárez v podobném duchu, jako ukončil ten první. Uběhlo jen pár minut a po krásné souhře Lionela Messiho s Ardou Turanem podruhé v utkání překonal brankáře Adána.

• Faul vztekání = žlutá karta

Barcelona - Betis: Tohle přehnal! Suárez se vztekal, dostal žlutou

Bývalý útočník Ajaxu či Liverpoolu už několikrát ukázal, že mu umí prasknout nervy. Něco podobného se stalo i v sobotu. V 62. minutě zbytečně podrazil v pokutovém území Betisu obránce Pezzellu a když sudí zapískal, začal se vztekat. Za odměnu si vysloužil žlutou kartu.

• Výstavní přímý kop

Barcelona - Betis: Suárez má hattrick! Třetí gól přidal nádherně z přímého kopu

Nakonec však Suárez předvedl barcelonským fanouškům opět svoje mistrné umění. V 82. minutě se postavil k přímému kopu a nekompromisní střelou k tyči zvýšil na 6:1. Brankář Betisu Adán neměl šanci zasáhnout.

1.  Real 14 10 4 0 37:12 34
2.  Barcelona 14 8 4 2 34:15 28
3.  Sevilla 14 8 3 3 25:20 27
4.  Atlético 14 7 4 3 28:11 25
5.  Villareal 14 6 5 3 19:10 23
6.  Real Sociedad 14 7 2 5 23:19 23
7.  Bilbao 14 7 2 5 20:17 23
8.  Eibar 14 6 3 5 21:19 21