SESTŘIHY: Barcelona selhala na Celtě, ztratil i Real. Ligu vede Atlético

Autor: iSport.cz
0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Tak to se nečekalo. Největší favorité španělské La Ligy neměli svůj den. Fotbalisté Realu Madrid nejdřív ztratili body po domácí remíze 1:1 s Eibarem. Barcelona poté dokonce prohrála na půdě Celty Vigo 3:4, dva góly netradičního střelce Gerarda Piquého nestačily. Naopak třetí v pořadí Atlético si vedlo dobře, ve Valencii vyhrálo 2:0, přestože jeho hráči zahodili dvě penalty. Díky tomu je po sedmém kole parta Diega Simeoneho v čele ligové tabulky, o skóre před Realem. Třetí je Sevilla, která porazila 2:1 Alavés.

Celta Vigo - Barcelona 4:3

Branky: 22. Sisto, 31. Aspas, 33. vlastní Mathieu, 77. Hernández - 58. a 87. Piqué, 64. Neymar z pen.

Před rokem Barcelona podlehla na hřišti Viga 1:4 a Estadio Balaídos pro ni začíná být nepříjemným stánkem. Už v prvním poločase katalánský klub inkasoval dokonce třikrát, když se prosadili Sisto, Aspas (který se dvakrát trefil také ve zmiňovaném loňském utkání) a vlastní gól si dal obránce Mathieu.

Po změně stran se hosté dostali na dostřel, neboť se trefili Piqué a z penalty Neymar. Namísto vyrovnání ale následně přišla další branka domácích, když gólman Ter Stegen nepovedeně rozehrál přímo do Hernándeze, od kterého se míč odrazil do brány. Abi přes dalšího Piquého gól už favorit nevydoloval ze zápasu ani bod.

SESTŘIH La Ligy: Celta Vigo - Barcelona 4:3

Real Madrid - Eibar 1:1

Branky: 17. Bale - 6. Rico

Real poslední dobou až nezvykle ztrácí a dobře nezačal ani proti Eibaru, když už v šesté minutě překonal gólmana Navase Rico a stal se prvním hráčem baskického klubu, který v lize skóroval do sítě "Bílého baletu".

O chvíli později madridský celek vyrovnal, když se po Ronaldově centru hlavou prosadil Bale. Velšský střelec oslavil jubilejní 50. ligovou trefu v 87. zápase v dresu Realu. V druhém poločase měli domácí několik šancí na dokonání obratu, nejblíže byl znovu Bale, trefil však tyčku a Eibar získal první bod ze zápasu s Realem v historii.

SESTŘIH La Ligy: Real Madrid CF – SD Eibar 1:1

Valencie - Atlético Madrid 0:2

Branky: 63. Griezmann, 90.+3 Gameiro

Fotbalisté Atlética Madrid zvítězili v sedmém kole španělské ligy na hřišti Valencie 2:0 a stále v této sezoně nepoznali hořkost porážky. Rozhodli v druhém poločase Antoine Griezmann a Kevin Gameiro. Svěřenci Diega Simeoneho mohli vyhrát i větším rozdílem, jenže Griezmann a Gabi neproměnili pokutové kopy.

Valencia - Atlético Madrid: Brankář Alves zase skvěle zakročil, na Griezmannovu dorážku už ale neměl

Valencia - Atlético Madrid: Pojistka! Gameiro utekl, propálil Alvese a zvýšil na 2:0

Branka: 63. Vela

Real Sociedad – Betis: Carlos Vela zužitkoval parádní centr a poslal domácí do vedení 1:0

Real Sociedad – Betis: Paráda od Alegrii! Jeho krásnou střelu vytáhl domácí brankář konečky prstů

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.