Ani Ronaldo, ani Bale. Nejlepší gólový průměr v Realu má zázračný mladík

Autor: pod
0
Plekanec promluvil o Kladně: Když se pořád opakují stejné chyby, tak…
Od smutné fotky ke slovenskému snu: Česko je pragmatičtější, říká Smetana

Real Madrid nastřílel v této sezoně už 34 gólů. Na tom by nebylo po dvanácti soutěžních zápasech nic zvláštního. Jenže jedna novinka tu přece jen je. O góly se totiž dělí výjimečně mnoho hráčů. Nejlepší střelci Cristiano Ronaldo, Gareth Bale a Marco Asensio mají shodně 4 góly. A poslední jmenovaný má dokonce nejlepší gólový průměr ze všech hráčů „Bílého baletu“.

V minulých sezonách by se hráči Realu o 34 vstřelených branek podělili asi nějak takto: Ronaldo 15, Bale 8, Benzema 7, ostatní zbytek. Jenže tento ročník je jiný. I kvůli zranění a horší formě portugalského zabijáka.

Navíc se ukazuje, že v Realu rádi pálí i další. Už tři góly si připsali obránce Sergio Ramos a navrátilec Álvaro Morata, po dvou pak zaznamenali Isco a Raphaël Varane. Prosadili se i netradiční střelci jako Dani Carvajal, Danilo či Pepe.

Real Sociedad - Real Madrid: Luxus! Mladík Asensio skóroval obloučkem a bylo to 2:0

A pak je tu Marco Asensio. Teprve dvacetiletý Španěl upoutal trenéra Zinedina Zidana v přípravě a na svém tempu zatím neslevil. Naopak dostává na svůj věk v Realu hodně prostoru. Důvěru splácí.

Asensio už dal v této sezoně čtyři branky, stejně jako Ronaldo a Bale. Jenže mladému reprezentantovi na ně stačilo nejméně minut. Konkrétně 540. V průměru tak dá Asensio gól každých 135 minut.

Druhý je v tomto směru záložník Isco. Ten totiž na své dva góly vypotřeboval 282 minut. Až pak následuje slavné trio BBC a Morata.