SESTŘIHY: Žlutá lekce pro Atlétiko, Real otáčel, Messi táhl Barcelonu

Autor: iSport.cz
0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

To už není náhoda! Kapitán Realu Sergio Ramos opět vystřelil svému týmu důležité body v nastavení. Po gólu v El Clásiku rozhodl bitvu s Deportivem La Coruňa, které ještě deset minut před koncem vedlo na Santiago Bernabéu 2:1. Real ale nakonec vyhrál 3:2. Slavila i Barcelona, která s menšími potíženi uspěla na Osasuně, kde vyhrála 3:0. Trápí se však Atlético Madrid. To podlehlo Villarrealu 0:3 a podruhé za sebou ztratilo body. To Sevilla porazila Celtu Vigo 3:0. O vítězství favorita rozhodl hattrick Vicenteho Iborry, jenž nastoupil až do druhého poločasu.

Villarreal - Atlético Madrid 3:0

Branky: 28. Trigueros, 38. Dos Santos, 90.+3 R. Soriano

Výhra 3:0 vynesla fotbalisty "žluté ponorky" na čtvrté místo. Madridský celek nedokázal překonat nejlepší obranu v lize a klesl na šestou pozici. Oba soupeři nenastupovali do zápasu v nejlepším rozpoložení. Villarreal vyhrál jediný z posledních pěti zápasů, Atlético jeden ze čtyř, ve zbývajících ani neskórovalo.

Villarreal – Atlético Madrid: Gól! Tiago zachyboval a pobídl Triguerose, který střelou k tyči otevřel skóre

Villarreal – Atlético Madrid: Trpělivost růže přináší. Patův pokus Oblak vyrazil k Dos Santosovi, který po tyčce trefil také branku – 2:0!

illarreal – Atlético Madrid: Gól! Soriano si na hranici vápna vybojoval míč a střelou k zadní tyči zvýšil na 3:0

Domácím ale vyšel první poločas. Během deseti minut se střelecky prosadili Trigueros a Dos Santos, navíc soupeři se při druhém gólu zranil brankář Oblak a musel střídat. V nastaveném čase druhé půle pak ještě pojistil vítězství Villarrealu Roberto Soriano.

Real Madrid - Deportivo La Coruňa 3:2

Branky: 50. Morata, 84. Díaz, 90.+2 Ramos - 63. a 65. Joselu

V prvním poločase v Madridu nepadl gól i přes převahu domácího Realu. Pět minut po přestávce šli ale domácí do vedení, když se Morata otočil s míčem a střelou zpoza vápna překonal brankáře Tytoně. Španělský forvard se při posledních osmi soutěžních startech prosadil sedmkrát.

Jenže hosté dokázali v rozmezí 63. a 65. minuty zápas otočit a postaral se o to šestadvacetiletý útočník Joselu, který byl dříve součástí kádru Realu, ač hrál zejména za B-tým. Za Deportivo, kde hostuje z anglického Stoke, nastoupil teprve potřetí v sezoně a vstřelil své první dvě branky. Na hřiště přitom přišel až v 58. minutě.

"Bílý balet" ale v závěru také předvedl obrat. Nejprve šest minut před koncem skóroval střídající Díaz, který oslavil první ligový gól za první tým Realu. V nastavení pak Kroos nacentroval od rohového praporku a Ramos hlavou rozhodl o tříbodovém zisku domácích. Podruhé za sebou se tak kapitán stal hrdinou madridského celku, před týdnem v 90. minutě vyrovnal na 1:1 na hřišti Barcelony.

Real Madrid - La Coruňa: Gól! Stadion vybuchl! Kapitán Ramos se opět předvedl, v nastavení hlavou rozhodl

Real Madrid - La Coruňa: Domácí se nevzdávají! Mladík Mariano vyrovnal ramenem na 2:2

Osasuna - Barcelona 0:3

Branky: 72. a 90.+2 Messi, 59. L. Suárez

Katalánský celek v prvním poločase jasně dominoval ve všech statistikách, skóre ale otevřít nedokázal, a tak poslední čtyři ligové zápasy Barcelony skončily po 45 minutách bezbrankovou remízou. Po změně stran se do velké šance dostala Osasuna, León z dálky zkusil přelobovat gólmana Ter Stegena a jeho pokus skončil na břevně.

V 59. minutě už se ale favorit dostal do vedení. Alba předložil míč před branku Suárezovi, který pohodlně zakončil. Uruguayský kanonýr se prosadil proti 22 z celkových 24 týmů, kterým v La Lize čelil. V každé z 12 sezon v profesionální kariéře se Suárezovi navíc podařilo vstřelit minimálně deset branek.

Tříbodový zisk hostů pojistil Messi. Zvláště povedená byla branka na 3:0, při níž Argentinec předvedl své technické schopnosti a pohrál si s domácí obranou.

SESTŘIH La Ligy: Osasuna - Barcelona 0:3. Messi řádil

Real Sociedad - Valencia 3:2

Branky: 2. a 24. Willian José, 90.+1 Juanmi - 36. Parejo z pen., 90.+3 Bakkali

Real Sociedad - Valencia: Gól! Juanmi zvýšil na 3:1 pro domácí

Real Sociedad - Valencia: Divoký závěr! Hostující Bakkali už jen korigoval na 2:3

Espanyol - Sporting Gijón 2:1

Branky: 54. Caicedo, 90. Baptistao - 90.+2 Čop

Espanyol - Gijón: Brazilec Baptistao utekl hostující obraně a střelou k zadní tyči zvýšil na 2:0

Espanyol - Gijón: Drama na závěr! Čop z přímého kopu snížil na 1:2

Betis - Athletic Bilbao 1:0

Branka: 18. Castro

Betis Sevilla - Bilbao: Gól! Na konci rychlého brejku Betisu stál pohotový Castro

Betis Sevilla - Bilbao: Z hranice velkého vápna pálil Muniain, jehož střelu Adán s problémy vyrazil

Málaga - Granada 1:1

Branky: 24. Camacho - 81. Kravec

Málaga - Granada: Rána pro domácí! Hostující Kravec vyrovnal hlavou

Málaga - Granada: Gólman bez šance. Camacho poslal domácí hlavou do vedení

Las Palmas - Leganés 1:1

Branky: 21. Livaja - 76. Guerrero z pen.

Las Palmas - Leganés: Gól! Marko Livaja poslal ve skluzu domácí do vedení

Las Palmas - Leganés: Faulovaný Guerrero penaltu proměnil a bylo to 1:1

Sevilla - Celta Vigo 3:0

Branky: 51., 84. a 90.+2 z pen. Iborra

Úvod zápasu přinesl šance na obou stranách, domácí gólman Rubén Blanco ale Franca Vázqueze vychytal a na opačné straně předvedl skvělý zákrok Sergio Rico proti hlavičce Iaga Aspase. Skóre se změnilo až po přestávce, když se na hřiště dostal Iborra.

Celta Vigo - Sevilla: Gól! Obrana Celty neuhlídala Iborru a Sevilla vede 1:0

Celta Vigo - Sevilla: Žolík Iborra válí! Zcela nehlídaný poslal Sevillu do vedení 2:0

Celta Vigo - Sevilla: Hattrick! Po faulu na Correu se kopala penalta a Iborra přidal třetí gól

Jeho zásah v 51. minutě byl záložníkovou premiérovou trefou v této sezoně La Ligy a už šestou brankou, kterou Sevilla dala po rohovém kopu. V tomto ohledu je andaluský celek v La Lize nejproduktivnější. V 84. minutě Iborra přidal druhý gól a hattrick završil v nastavení z penalty.

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.