SESTŘIHY: 40 a dost! Real ukončil sérii bez prohry v Seville, Barcelona vyhrála

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Je konec! Fotbalisté Realu Madrid v 18. kole španělské ligy nezvládli závěr utkání v Seville a prohráli 1:2. Přemožitele našli poprvé po 40 soutěžních zápasech. Barcelona deklasovala Las Palmas 5:0, ale na druhé příčce je před ní Sevilla. Atlético gólem Nicoláse Gaitána z osmé minuty porazilo 1:0 Betis Sevilla. San Sebastian v dohrávce porazil 2:0 Málagu a na pátém místě ztrácí dva body na čtvrté Atlético Madrid.

Sevilla - Real Madrid 2:1

Branky: 85. vlastní Ramos, 90.+2 Jovetič - 67. Ronaldo z pen.

Real ve čtvrtečním osmifinále domácího poháru na hřišti Sevilly remizoval 3:3, ale dnes diváci viděli jen tři branky. Tu první zařídil v 67. minutě kanonýr Ronaldo z penalty, které předcházel faul brankáře Rica na Carvajala.

Jenže hosté náskok neudrželi. V 85. minutě si po standardní situaci vstřelil vlastní gól hlavou kapitán Realu Ramos a ve druhé minutě nastavení dokonal obrat povedenou ranou střídající Jovetič.

SESTŘIH La Ligy: Sevilla - Real Madrid 2:1

Valencia - Espaňol Barcelona 2:1

Branky: 17. Montoya, 73. Mina - 85. López

Valencie doma zdolala barcelonský Espaňol 2:1 a v La Lize zvítězila poprvé od 16. října. V tabulce sedmnáctí "Netopýři" se vzdálili na čtyři body sestupovému pásmu.

Valencia – Espanyol: 2:0. Santi Mina se dočkal. Počkal si na vyražený přímý kop a hlavou dorazil míč do branky

Valencia – Espanyol: 2:1. Sníženo! Alves vyrazil hlavičku Morena, ale David López vrátil míč do sítě

Barcelona - Las Palmas 5:0

Branky: 14. a 57. Suárez, 52. Messi, 59. Turan, 80. Vidal

Skóre otevřel ve 14. minutě po Gomesově přihrávce přízemní střelou Suárez . Pro portugalského reprezentanta Gomese šlo o vůbec první asistenci v dresu Barcelony, kam před sezonou přestoupil z Valencie.

V druhém poločase domácí favorit definitivně rozhodl. V 52. minutě Rafinhův centr brankář Varas pouze posunul k Messimu a argentinský kanonýr vstřelil 14. branku v sezoně. Znovu jej v čele tabulky střelců vzápětí dorovnal druhou trefou v zápase Suárez a o dvě minuty později se prosadil také poslední z útočné trojice Turan.

Deset minut před koncem zkompletoval pověstného "bůra" Vidal, jenž si připsal premiérový gól v dresu Barcelony. Las Palmas inkasovalo pět branek v La Lize poprvé od února 2002, kdy prohrálo 0:7 na hřišti Realu Madrid.

SESTŘIH La Ligy: Barcelona – Las Palmas 5:0. Domácí hvězdy řádily

Málaga - San Sebastian 0:2

Branky: 50. Martínez, 61. Juanmi

Málaga – Real Sociedad: 0:1. Martínez trefil z přímého kopu záda soupeře a míč zamířil do branky

Málaga – Real Sociedad: 0:2! Nehlídaný Juanmi překonal bezmocného Kameniho

Atlético Madrid - Real Betis 1:0

Branka: 8. Gaitán

Argentinský záložník Gaitán přišel do Atlética v létě z Benfiky Lisabon a třetím zásahem v sezoně rozhodl o výhře nad Betisem. Svěřenci Diega Simeoneho vyhráli potřetí v řadě bez inkasované branky a v tabulce jsou čtvrtí. Na vedoucího městského rivala Real ztrácejí šest bodů, "Bílý balet" má navíc dva zápasy k dobru.

Atlético Madrid - Betis: Rychlou akci domácích zakončil v pádu Gaitán a otevřel skóre

Atlético Madrid - Betis: Tohle se nepovedlo! Domácí musel zachránit gólman Moyá

Leganés - Bilbao 0:0

Leganés - Athletic Bilbao: Nevídané! Domácí Díaz spálil obří tutovku, hlavičkoval mimo

Leganés - Athletic Bilbao: Hosté měli kliku! Domácí po rohu trefili tyč

Celta Vigo - Alavés 1:0

Branka: 89. Radoja

Celta Vigo - Deportivo Alavés: Ta zvonila! Mallo z rohu velkého vápna trefil tyč

Celta Vigo - Deportivo Alavés: Tutovka hostů! Hernández pálil, Blanco jeho gólovou šanci vyrazil

Granada - Pamplona 1:1

Branky: 69. Kravec - 12. Riera

Granada – Osasuna: 1:1. Tyč, zásah brankáře a gól! Kravec vyrovnal

Granada – Osasuna: 0:1 Riera vypálil křížnou ranou, Ochoa neměl šanci

Gijón - Eibar 2:3

Branky: 9. Carmona, 58. Cases - 4. Adrián z pen., 21. Pedro León, 23. Luna

Gijón – Eibar: 1:3. Po další střele z dálky brankář domácích opět zaváhal a Luna zvýšil vedení

Gijón – Eibar: 2:3. Kuriózní gól! Střela trefila ležícího hráče ve vápně a od něj se míč odrazil za brankáře

La Coruňa - Villarreal 0:0

Deportivo La Coruňa - Villarreal: To je škoda! Domácí Andone se položil do nůžek, trefil jen tyč

Deportivo La Coruňa - Villarreal: Velká šance domácích! Joselu hlavičkoval, Asenjo ho ale vychytal

TOP góly

TOP góly 18. kola La Ligy: Suárez zakončil krásnou akci, Jovetič ranou srazil Real

1. Real 38 29 6 3 106:41 93
2. Barcelona 38 28 6 4 116:37 90
3. Atlético 38 23 9 6 70:27 78
4. Sevilla 38 21 9 8 69:49 72
5. Villareal 38 19 10 9 56:33 67
6. Real Sociedad 38 19 7 12 59:53 64
7. Bilbao 38 19 6 13 53:43 63
8. Espanyol 38 15 11 12 49:50 56