SESTŘIHY: Rozjetá Barcelona pálila, se Sevillou nahání Real

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté Barcelony zvítězili v 19. kole španělské ligy v Eibaru 4:0 a dotáhli se k čelu tabulky. Real Madrid porazili doma Málagu 2:1 díky gólům kapitána Sergia Ramose. "Bílý balet" stále vede tabulku, kde má bod náskok na druhou Sevillu a dva na dotírající Barcelonu. Valencia, kterou po rezignaci trenéra Prandelliho vede Voro González, chytá formu. V sobotu přidala druhou výhru v řadě, když na půdě Villarrealu zvítězila 2:0. V dalším utkání dokázala Sevilla zvítězit po dívoké přestřelce 4:3 na hřišti Osasuny a nadále pokračuje ve stíhání Realu, naopak Atlétiko Madrid pouze remizovalo v Bilbau 2:2.

Eibar - FC Barcelona 0:4

Branky: 32. D. Suárez, 50. Messi, 68. L. Suárez, 90.+1 Neymar

Barcelona zůstává o bod za Sevillou, která vyhrála 4:0 na hřišti Eibaru. Ztratila však záložníka Sergia Busquetse, pro něhož zápas skončil už po deseti minutách kvůli zranění kotníku.

Eibar - Barcelona: Favorit jde do vedení! Parádní střelou se prosadil Denis Suárez

Eibar - Barcelona: Messi si naběhl na centr Luise Suáreze a zvýšil vedení

Eibar - Barcelona: Luis Suárez sebral míč stoperovi a srovnal gólový účet s Messim

Eibar - Barcelona: Rychlý únik do otevřené obrany zakončil Neymar

SESTŘIH La Ligy: Eibar - Barcelona 0:4

Real Madrid - Málaga 2:1

Branky: 35. a 43 Ramos - 63. Juanpi

Ramos ve 35. minutě otevřel skóre hlavou po rohu a krátce před pauzou zvýšil zblízka po další standardní situaci Kroose. Španělský reprezentační stoper si tak spravil chuť z minulé neděle, kdy se vlastní brankou podepsal pod porážku 1:2 v Seville, která utnula rekordní sérii 40 soutěžních zápasů Realu bez porážky. Ramos už se od léta trefil v lize pošesté a zažívá střelecky nejúspěšnější sezonu v kariéře.

Sestřih LA LIGY: Real Madrid - Málaga 2:1

Málaga utkání zdramatizovala v 63. minutě, kdy z dorážky snížil nepokrytý Juanpi. Madridský favorit si náskok pohlídal, ale pojistku nepřidal. Nejlepší fotbalista loňského roku Ronaldo trefil tyč a další jeho šance zneškodnil brankář Kameni.

Real Madrid – Málaga: 1:0! Na rohový kop Kroose si naskočil Ramos a skóroval

Real Madrid – Málaga: 2:0! Spolupráce Kroos+Ramos opět zafungovala

Real Madrid – Málaga: 2:1. Navas první střelu vyrazil, na Juanpiho už byl krátký

Osasuna - Sevilla 3:4

Branky: 15. Leon, 63. vlastní Iborra, 90.+3 Kodro - 43. a 65. Iborra, 80. Vazquez, 90.+2 Sarabia.

Hlavní postavou utkání byl sevillský záložník Vicente Iborra, který se poprvé blýskl ve 43. minutě. Nejprve trefil tyč, míč se k němu ale od spoluhráče vrátil a Iborra vyrovnal na 1:1. Po změně stran se kapitán hostů naopak stal smutným hrdinou, když smolně tečoval míč do vlastní sítě a vrátil Pamploně vedení.

Osasuna - Sevilla: Gól! Torres našel před brankou Leóna, a ten tváří v tvář Ricovi nezaváhal - 1:0

Osasuna - Sevilla: Vyrovnáno! Iborra nejprve trefil tyč a po přihrávce Jovetiče vyrovnal - 1:1

Osasuna - Sevilla: Domácí udeřili. Berenguerův centr z pravé strany si srazil do sítě Iborra - 2:1

Osasuna - Sevilla: Iborra znovu hrdinou! Dvě minuty po vlastním gólu vyrovnává hlavou na 2:2

Osasuna - Sevilla: Obrat dokonán! Domácí reklamovali faul, ale gólová hlavička Vázqueze na 3:2 platí

Osasuna - Sevilla: Rozhodnuto. Sarabia se opřel do míče z hranice velkého vápna a zvýšil na 4:2!

Osasuna - Sevilla: Domácí se nevzdávají! Střídající Kenan hlavičkou snížil na 3:4

Uběhly sotva dvě minuty a právě Iborra hlavou znovu vyrovnal. Rozhodující okamžik přišel deset minut před koncem. Po sérii rohových kopů se zblízka prosadil jemnou tečí Vázquez. V nastavení pak výhru potvrdil Sarabia, domácí už jen snížili.

Bilbao - Atlético Madrid 2:2

Branky: 42. Lekue, 56. de Marcos - 3. Koke, 80. Griezmann.

Alespoň bod zachránil deset minut před koncem Antoine Griezmann parádním gólem. Unikal po levém křídle, a když viděl, že mu nikdo ze spoluhráčů nenabíhá do vápna, z úhlu přeloboval brankáře.

Bilbao – Atlético Madrid: Bleskový úder! Kokeho centr z levé strany Griezmann chytře pustil k pravé tyči – 0:1

Bilbao – Atlético Madrid: Zasloužené vyrovnání! Lekue po přihrávce obešel Gimenéze a zavěsil – 1:1

Bilbao – Atlético Madrid: Obrat dokonán! Godín neuhlídal centrujícího soupeře a de Marcos dal gól na 2:1

Bilbao – Atlético Madrid: Francouzský mág udeřil! Griezmann převzal míč a přesně umístěnou střelou vyrovnal

Villarreal - Valencie 0:2

Branky: 35. Soler, 42. Mina

Villarreal – Valencia: 0:1! Nani na křídle zamotal obránce a nabyl Solerovi, který otevřel skóre

Villarreal – Valencia: 0:2! Hrubka brankáře! Chtěl dělat kličku soupeři, ten ho potrestal

Alavés - Leganés 2:2

Branky: 11. Laguardia, 51. Méndez - 45. Guerrero, 84. Ínsua

Deportivo Alaves - Leganés: 1:0! Domácí poslal do vedení Laguardia

Deportivo Alaves - Leganés: 1:1! O vyrovnání se po parádní akci postaral Guerrero

Deportivo Alaves - Leganés: 2:1! Po centru se díky šikovné teči prosadil Méndez

Deportivo Alaves - Leganés: 2:2! Rybičkou vyrovnal Insua

Espaňol Barcelona - Granada 3:1

Branky: 11. Reyes, 32. Piatti, 48. Navarro - 22. Pereira

Espanyol – Granada: 1:0! Reyes se dostal k míči a parádně ho zakroutil do šibenice

Espanyol – Granada: 1:1. Krásný gól! Pereira poslal míč pod zdí a ten nakonec skončil v bráně

Espanyol – Granada: 2:1. Piatti vrátil domácím vedení

Espanyol – Granada: 3:1. Po chybě v obraně doputoval míč k Navarrovi, ten ho krásně zakroutil do branky

Las Palmas - La Coruňa 1:1

Branky: 13. García - 69. Andone

Las Palmas – La Coruňa: Nádherný gól! Mateo střelou z voleje poslal domácí do vedení

Las Palmas – La Coruňa: Vyrovnáno! Luxusní dlouhý pas dostihl Andone a nedal domácímu brankáři šanci

San Sebastian - Celta Vigo 1:0

Branka: 72. Juanmi.

San Sebastian – Celta Vigo: Gól! Domácí rozehráli roh nakrátko a centr na zadní tyč zakončil hlavou Juanmi – 1:0

Betis - Gijón 0:0

1. Real 38 29 6 3 106:41 93
2. Barcelona 38 28 6 4 116:37 90
3. Atlético 38 23 9 6 70:27 78
4. Sevilla 38 21 9 8 69:49 72
5. Villareal 38 19 10 9 56:33 67
6. Real Sociedad 38 19 7 12 59:53 64
7. Bilbao 38 19 6 13 53:43 63