SESTŘIHY: Barcelona se hodně trápila, zachránil ji Messi. V čele je Real

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté Barcelony měli v souboji s Leganésem bez problémů vyhrát, ale opak byl pravdou. Nováček předvedl srdnatý výkon a nakonec ho srazila až sporná penalta v poslední minutě. Tu proměnil střelec prvního gólu Lionel Messi a favorit vyhrál 2:1. Méně se nadřel Real Madrid, který porazil Espanyol 2:0. Stejnou výhru slavila i Sevilla proti Eibaru a Valencia proti Athleticu Bilbao. Dařilo se i Atlétiku, které vyhrálo v Gijónu 4:1. V čele La Ligy je nadále madridský Real, který má navíc dva zápasy k dobru.

Hosté: 71. Unai López

Domácí: ter Stegen – Roberto, Umtiti, Mathieu, Digne (81. Alba) – Rakitić, A. Gomes (80. Iniesta), Rafinha (80. Denis Suárez) – Messi (C), L. Suárez, Neymar.

Hosté: Herrerín – Tito, Mantovani (C), Siovas (87. Insua), Rico – A. Martín, Morán (65. Unai López) – El Zhar, Gabriel, Szymanowski (70. Machís) – Guerrero.

Domácí: Piqué, Suárez, Iniesta, Cillessen, Alcácer, Alba, Aleñá

Hosté: Champagne, Machís, Bueno, Díaz, Insua, López, Luciano

Domácí: L. Suárez

Hosté: Mantovani, Siovas, A. Martín

Iglesias – Costoya, Ramos

Camp Nou (Barcelona)

Messi se poprvé prosadil už ve 4. minutě, když mu před prázdnou branku nahrál Neymar. Leganés se však povedlo dvacet minut před koncem srovnat a remízový stav drželo až do závěrečných minut. Pak však Neymar vybojoval pokutový kop a Messi rozhodl o výhře Katalánců.

Pro Barcelonu to byl už šestnáctý ligový zápas v řadě bez porážky a na druhém místě tabulky ztrácí jediný bod na vedoucí Real Madrid, který však má dva zápasy k dobru. V dresu Barcelony odehrál 400. ligový zápas Andrés Iniesta a stal se teprve druhým hráčem v historii, kterému se to povedlo po Xavim. Ten nasbíral 505 startů.

SESTŘIH La Ligy: Barcelona - Leganés 2:1

Barcelona - Leganés: Domácí dostali spornou penaltu! Messi ji s přehledem proměnil

Hosté:

Domácí: Blanco – J. Castro, Sergi Gómez, Fontàs, Planas – Wass, Radoja, Díaz – Sisto (62. Jozabed), Rossi (74. Aspas), Bongonda (85. Hjulsager).

Hosté: Sirigu – Berenguer, Oier, D. García, Vujadinović, C. Clerc – De las Cuevas (69. Mérida), Čaušić, R. Torres – O. Riera (84. Kenan), León (79. Rivière).

Domácí: Álvarez, Aspas, Cabral, Hjulsager, Cheikh Diop, Jozabed, Señé

Hosté: Álvaro, Fuentes, García, Kenan, Loé, Mérida, Rivière

Domácí: J. Castro

Estadio de Balaídos, Vigo

Celta Vigo - Osasuna: Ještě jedna paráda! Aspas krásně přehodil brankáře a upravil na 3:0

Hosté:

Domácí: Diego Alves – Montoya (79. Cancelo), Garay, Mangala, Siqueira – Orellana (84. Bakkali), E. Pérez (C) (71. Soler), Parejo – Munir, Zaza, Nani.

Hosté: Iraizoz (C) – Saborit, Laporte (30. Etxeita), Bóveda, de Marcos – San José, Iturraspe (54. I. Williams) – Lekue (54. Aduriz), Eraso, Muniain – Raúl García.

Domácí: Doménech, Abdennour, Bakkali, Cancelo, Latorre, Soler, Suárez

Hosté: Remiro Gargallo, Etxebarria, Etxeita, Rico, Susaeta, Williams, Aduriz

David Fernández Borbalán – Raúl Cabañero Martínez, Jorge Canelo Prieto

36 317 diváků

Valencia - Athletic Bilbao: Nedáš, dostaneš! Hosté šanci spálili, domácí Nani je hned gólem vytrestal

Hosté: 90+4. Castillejo

Domácí: Rulli – Odriozola Arzallus, Navas, I. Martínez, Berchiche – Prieto (C) (71. Canales (C)), Illarramendi, Zurutuza – Vela, Juanmi (66. Bautista), Oyarzabal (79. D. Concha).

Hosté: Asenjo – M. Gaspar, Álvaro González, Musacchio, J. Costa – J. dos Santos (68. N. Sansone), Trigueros (46. Hernández Cascante), B. Soriano (C), Čeryšev (79. Castillejo) – Bakambu, Adrián López.

Domácí: Toño, González, Granero, Canales, Zaldúa, Concha, Bautista

Hosté: Barbosa, Ángel Valdés, Ruiz, Soldado, Hernández Cascante, Sansone, Castillejo

Domácí: Prieto, Navas

Hosté: Čeryšev, Musacchio, M. Gaspar, Hernández Cascante, B. Soriano

Alejandro Hernández – Teodoro Sobrino, José Naranjo

Estadio Municipal de Anoeta, Donostia-San Sebastián

Fotbalisté Villarrealu ve španělské lize vybojovali v nastavení důležitou výhru 1:0 na hřišti pátého San Sebastianu, kterému se z šesté pozice přiblížili na rozdíl dvou bodů. Pátá příčka zaručuje přímý start v Evropské lize, zatímco šestá znamená předkolo.

San Sebastian mohl na pátém místě odskočit už na osm bodů, ale potýkal se s přesností v zakončení. Ze 16 střeleckých pokusů ani jeden neletěl přímo na branku. Nic nevytěžil ani z 25 standardních situací.

Místo toho ve čtvrté nastavené minutě přiletěl do vápna San Sebastinu centr z levé strany a nehlídaný Samuel Castillejo zařídil výhru Villarrealu.

Real Sociedad - Villarreal: To je úder! Hostující Castillejo krásným volejem rozhodl o výhře 1:0

Real Sociedad - Villarreal: Obří šance hostů! Soriano hlavičkoval do břevna, pak selhal i Musacchio

Hosté:

Domácí: Casilla – Carvajal, Varane, Pepe (C), Nacho Fernández (81. Marcelo) – Kovačić (61. Casemiro), Kroos, Isco – L. Vázquez, Morata (71. Bale), Ronaldo.

Hosté: Diego López – D. Reyes, David López, Ó. Duarte, Aarón – Fuego, Diop – J. A. Reyes (46. H. Pérez), Jurado (82. Á. Vázquez), Piatti – G. Moreno (C).

Domácí: Rodríguez, Bale, Marcelo, Casemiro, Díaz, Asensio, Yáñez

Hosté: Roberto, Duarte, Álvarez, Caicedo, Pérez, Vázquez, Roca

Domácí: Kovačić, Isco, Casemiro

Hosté: G. Moreno, Fuego, Diop, Aarón

Undiano – Barbero, Zancada

Estadio Santiago Bernabéu (Kapacita: 85 454)

Na stadionu Santiaga Bernabéua nebylo v prvním poločase k vidění příliš šancí, přesto jednu z mála domácí využili. Po Iscově povedeném centru hlavou přesně zakončil Morata. Real Madrid tak skóroval v 42. soutěžním utkání v řadě.

V závěru definitivně pojistil vítězství "Bílého baletu" Bale, který zasáhl do hry jakožto střídající hráč po téměř tříměsíční pauze zaviněné zraněním. Real počtvrté v řadě vyhrál, Espaňol čeká na venkovní ligové vítězství nad madridským klubem přes dvacet let.

Hosté: 19. Lemos

Domácí: Kameni – Rosales, L. Hernández, Demichelis, J. P. Carlos – José Rodríguez, Camacho (C) – Keko (73. D. Llorente), Fornals (82. Miguel Torres), G. Castro – Charles (78. Santos).

Hosté: Varas – Simón, Lemos, Bigas, D. Castellano (76. Tana) – V. Gómez – Mesa (84. J. Castellano), Halilović (63. Mateo), Viera (C), Jesé – K-P. Boateng.

Domácí: Bojko, Duda, Llorente, Peñaranda, Jony, Santos, Torres

Hosté: Lizoain, Artiles, Castellano, García, Mateo, Lopes, Tana

Domácí: Charles, José Rodríguez, Camacho, Keko, José Rodríguez (č)

Hosté: K-P. Boateng, Jesé

José Sánchez – José Gallego García, Javier Martínez

La Rosaleda, Málaga

Málaga - Las Palmas: Hostující Lemos nachytal Kameniho! Trefil se chytře z přímáku

Málaga - Las Palmas: To byla klika! Domácímu Fornalsovi se nepovedl centr a míč zapadl do sítě

Málaga - Las Palmas: Domácí šli ve dvou sami na brankáře, Charles střílel do prázdné a dal na 2:1

Hosté:

Domácí: S. Rico – Mercado (46. Mariano), Rami, Lenglet, Escudero – N'Zonzi, Nasri (70. Kranevitter) – F. Vázquez, Jovetić, Sarabia – Ben Yedder (59. Vitolo).

Hosté: Y. Rodríguez – Capa, dos Santos, Lejeune, Arbilla (67. Luna) – Escalante, F. Rico – León, Adrián González (67. Bébé), Peña (82. Nano) – Enrich.

33 816 diváků

Sevilla skórovala do sítě Eibaru po půlhodině hry, když Jovetič nacentroval na volného Sarabiu a ten střelou z voleje překonal brankáře Yoela. Baskický celek, který měl v poslední době solidní formu a předchozí tři zápasy vyhrál, měl několik šancí na vyrovnání, gólman Rico ale neinkasoval a v závěru naopak pojistil domácí výhru Vitolo po další Jovetičově asistenci. Sevilla potřetí v řadě bodovala a udržela čisté konto.

Sevilla – Eibar: 1:0! Jovetič parádním centrem našel Sarabiu, který napálil míč do branky

Hosté: 46. Ferreira-Carrasco, 80. Gameiro, 81. Gameiro, 85. Gameiro

Domácí: Cuéllar – Lillo, Meré, Amorebieta, Canella (C) – S. Álvarez, Vesga – Douglas, Moisés Gómez (84. Čop), Burgui (84. V. Rodríguez) – L. Traoré (76. C. Castro).

Hosté: Moyà – Vrsaljko, Savić, Lucas Hernández, Luís – Á. Correa (62. Saúl), Gabi (C), Koke, Ferreira-Carrasco (68. Partey) – Griezmann, F. Torres (62. Gameiro).

Domácí: Rodríguez, Castro, Cases, Elderson, Torres, Čop, Whalley

Hosté: Saúl, Gameiro, Partey, Gaitán, Giménez, Moreira, Henrique

Domácí: Vesga

Hosté: Partey

González – Sánchez, Núnez

El Molinón, Gijón

Nejblíže vstřelení branky v zápase Gijón - Atlético byl v prvním poločase domácí útočník Traoré, který tvrdou střelou trefil tyč. Ihned po přestávce otevřeli skóre hosté, když nadvakrát dostal míč za Cuéllarova záda Ferreira Carrasco. Gijón však přišel velmi rychle s odpovědí, po Burguiově centru vyrovnal Álvarez.

Hosté ale díky drtivému závěru nakonec stanovili jednoznačný výsledek. Griezmannova trefa ze 76. minuty ještě nebyla uznána kvůli diskutabilnímu ofsajdu, následně ale střídající Gameiro rozhodl mezi 80. a 85. minutou prvním hattrickem v dresu Atlética, kam přestoupil v létě ze Sevilly. "V týdnu jsem ztratil babičku a tyto momenty pro mě byly těžké. Věnuji jí tyto tři branky," uvedl Francouz.

Svěřenci trenéra Diega Simeoneho zvítězili v Gijónu poprvé od prosince 2008 a prodloužili sérii bez porážky na osm ligových zápasů. V tabulce jim patří čtvrté místo, Gijón je na sestupové osmnácté příčce.

Gijón - Atlétiko Madrid: Gól! Gameiro dostal ve vápně míč, položil si brankáře a vrátil hostům vedení - 1:2

Gijón - Atlétiko Madrid: Gameiro řádí. Minutu po svém gólu zachytil rozehrávku soupeře a zvýšil na 3:1

Gijón - Atlétiko Madrid: Hattrick za pět minut! Střídající Gameiro se dostal do úniku a přidal svůj třetí gól - 1:4

Hosté: 68. García

Domácí: Lux (C) – Juanfran, Albentosa, Sidnei, Luisinho – Guilherme, C. Borges (71. Joselu) – Gama (84. Fajr), Colak, G. Kakuta (57. Gil) – Andone.

Hosté: Pacheco – Femenía, Feddal, Laguardia, Hernández – Camarasa, M. Llorente, García (C), I. Gómez (62. Sobrino, 90+4. Alexis) – Toquero (90. Vigaray), Deyverson.

Domácí: Tytoń, Navarro, Mosquera, Joselu, Gil, Arribas, Fajr

Hosté: Ortolá, Alexis, Sobrino, Santos, Romero, Torres, Vigaray

Domácí: Guilherme, Albentosa, Gama, Lux, Gil

Hosté: M. Llorente, Deyverson, Sobrino

Jaime – Bueno, Tresaco (všichni Španělsko)

Estadio Municipal de Riazor, La Coruňa

La Coruňa - Alavés: Penalta! Albentosa zatáhl soupeře za dres a nařízený pokutový kop García proměnil - 0:1

Hosté: 75. Petros

Domácí: Ochoa – Foulquier, Hongla, Ingason, G. Silva, Litri (72. Cuenca) – Carcela-González (79. Kone), Agbo, Pereira, Wakaso (70. Samper) – Ramos.

Hosté: Adán – Piccini (70. Cejudo), Mandi, Donk (46. A. Sanabria), Tosca, Durmisi – Pardo, Petros, Martin – Rubén Castro, Alegría (61. Nahuel).

Domácí: da Silva, Samper, Ponce, Boga, Kone, Vezo, Cuenca

Hosté: Giménez, Martínez, González, Sanabria, Nahuel, Cejudo, Brašanac

Domácí: Wakaso, Pereira, Ramos, Pereira (č), Agbo

Hosté: Martin, Nahuel (č)