SESTŘIHY: Oslabený Eibar zachránil bod v nastavení, Valencia slaví

0
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny
Samek o Slavii a italském trápení: Těžký půlrok. Řešil se návrat do Česka

Fotbalisté San Sebastianu přišli ve třetí nastavené minutě o vítězství 2:1 v baskickém derby nad Eibarem, jež by je posunulo na čtvrté místo tabulky španělské ligy. O vyrovnání na 2:2 se postaral krátce před závěrečným hvizdem Pedro León. Těsnou výhru 1:0 si připsala Valencia, zatímco Malaga ztratila vedení s Betisem a padla 1:2.

Hosté: 26. Escalante, 90+3. León

Domácí: Rulli – Odriozola Arzallus, Navas, I. Martínez, Berchiche – Prieto (C), Illarramendi, Zurutuza (60. Granero) – Vela (87. Canales), Juanmi, Oyarzabal.

Hosté: Y. Rodríguez – Arbilla, Lejeune, Ramis, Luna – Dani García (C) – León, Escalante (73. Enrich), Rivera, Inuj (55. dos Santos) – Peña (84. Bébé).

Domácí: Toño, Canales, Concha, González, Granero, Bautista, Zaldúa

Hosté: Areitio, Bébé, dos Santos, Dorrio, Enrich, Gálvez, González

Domácí: Zurutuza, Juanmi, Juanmi (č), Illarramendi, Granero

Hosté: León, Lejeune, Lejeune (č), Escalante, Y. Rodríguez, Rivera

Alberto Undiano – Roberto Alonso, Jesús Zancada

Estadio Municipal de Anoeta, San Sebastián

San Sebastian tak nedotáhl k vítězství zápas, v němž dvakrát vedl. Na gól Juanmiho ze 14. minuty zareagoval o dvanáct minut později Gonzalo Escalante a tři body Realu Sociedad nepřinesla ani proměněná penalta Carlose Vely ze 67. minuty.

Oba týmy dohrávaly o deseti. Do kabin museli po druhé žluté kartě hned po přestávce hostující Florian Lejeune a po necelé hodině hry domácí Juanmi. Autor prvního gólu utkání přitom dostal první žlutou kartu za to, že si po vstřelené brance vyhrnul dres, aby uctil památku dvacetiletého mladíka ze své rodné provincie, který zemřel o víkendu na leukémii.

San Sebastian se po remíze bodově dotáhl na čtvrté Atlético, ale zůstal pátý. Madridský tým má navíc čtvrteční zápas 25. kola k dobru. Eibar je sedmý se stejným bodovým ziskem jako šestý Villarreal.

Real Sociedad - Eibar: León vyrovnává v poslední minutě nastavení na 2:2

Real Sociedad - Eibar: Carlos Vela proměňuje nařízenou penaltu!

Real Sociedad - Eibar: Juanmi okatě a zbytečně zatáhl soupeře za dres a viděl druhou žlutou

Hosté: 48. Martin, 74. A. Sanabria

Domácí: Kameni – Miguel Torres, L. Hernández, Demichelis, J. P. Carlos – Camacho, José Rodríguez (76. En Nesyri) – Keko (57. Jony), Fornals, G. Castro (66. Ontiveros) – Charles.

Hosté: Adán – R. Navarro (81. Cejudo), Bruno González, Pezzella, Tosca, Á. Martínez – Brašanac, Pardo (71. Alegría), Martin, Gutiérrez (46. D. Ceballos) – A. Sanabria.

Domácí: Bojko, Duda, En Nesyri, Jony, Llorente, Ontiveros, Santos

Hosté: Giménez, Alegría, Ceballos, Cejudo, Durmisi, Mandi, Petros

Domácí: Miguel Torres, Jony, J. P. Carlos

Hosté: Pezzella, Brašanac, Bruno González, Cejudo, Adán

Alejandro José Hernández Hernández – Teodoro Sobrino Magán, José Enrique Naranjo Pérez

Hosté:

Domácí: Diego Alves – Cancelo, Garay, Mangala, Gayá – Soler, E. Pérez, Parejo – Munir (90+1. Gil), Zaza, Bakkali (80. Latorre).

Hosté: Herrerín – Díaz, Insua, Siovas, Marín (46. Tito) – R. Pérez, A. Martín – Samu García, Unai López (55. El Zhar), Machís – Bueno (73. Guerrero).

Domácí: Santos, Suárez, Doménech, Medrán, Latorre, Mir, Gil

Hosté: Champagne, Tito, Bustinza, Mantovani, Guerrero, Luciano, El Zhar

Domácí: Parejo, Mangala, Zaza

Hosté: Marín, R. Pérez, A. Martín, A. Martín (č)

Bikandi – Huerga, Villate

Mestalla, Valencia

Valencia - Leganés: Herrerín drží naděje Leganésu. Hostující brankář se blýskl proti střeel Solera

Valencia - Leganés: Gól! Mangala se dostal po rohu do zakončení a na druhý pokus překonal Herrerína

1. Real 38 29 6 3 106:41 93
2. Barcelona 38 28 6 4 116:37 90
3. Atlético 38 23 9 6 70:27 78
4. Sevilla 38 21 9 8 69:49 72
5. Villareal 38 19 10 9 56:33 67
6. Real Sociedad 38 19 7 12 59:53 64
7. Bilbao 38 19 6 13 53:43 63
8. Espanyol 38 15 11 12 49:50 56