Autor: pod
0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

V týdnu byl za hrdinu. Obránce Realu Madrid Marcelo předvedl parádní ofenzivní kousky i v nedělním El Clásiku, dokonce nahrál na vyrovnávací gól. Jenže nakonec skončil stejně na kolenou. Barcelona totiž důležitý zápas rozhodla v posledních vteřinách. A právě Marcelo na tom měl svůj výrazný podíl...

Pro Real Madrid jde opravdu o nepochopitelnou porážku. Pět minut před koncem srovnal i o deseti na 2:2, remíza byla pro něj v tu chvíli v podstatě výhrou. Dávala by mu totiž velké šance na ligový titul. Jenže „bílý balet“ se přesto hnal dopředu.

Přišla poslední nastavená 92. minuta. Barcelona vhazovala míč na vlastní polovině. Do konce zbývalo jen něco přes půl minuty. Zdálo se, že už se nemůže nic stát. Ovšem stalo se. A dost zásadního.

Pravý obránce Barcelony Sergi Roberto vyjel od lajny do středu hřiště, záložník Realu Luka Modrič se ho snažil zastavit faulem, ale nezvládl to. A pak přišel osudný souboj s Marcelem. Ten mohl soupeře faulem klidně zastavit, ale nepochopitelně se uhnul.

Real Madrid - Barcelona: Neskutečný závěr! Messi rozhodl přesnou střelou v posledních vteřinách

Marcelo tak sice unikl žluté kartě, která by mu ale nemusela po zápase vůbec vadit, ale pro domácí přišla skutečná pohromady. Robertem rozjetá akce skončila gólem. Levý obránce Realu sledoval Messiho vítěznou střelu z dálky...

V tu chvíli se pro Real hodně změnilo. Sice má stále zápas k dobru, ale Barcelona se na něj bodově dotáhla. Každá další prohra může znamenat konec nadějí na titul. A pokud „bílý balet“ La Ligu nevyhraje, může to vyčítat jen sám sobě.

Marcelo to dobře věděl. „Je to moje chyba. Může se to stát každému, ale beru to na sebe,“ vyprávě smutně po El Clásiku. „Ale nic se pro nás nemění. Máme to ve svých rukou. Budeme nadále bojovat,“ přidal optimisticky.

Podobně to viděl trenér Realu Zinedine Zidane, který odmítl své hráče kritizovat. „Do posledního dne zůstáváme pozitivní. Chtěli jsme vyhrát, ale takové věci se ve fotbale stávají,“ tvrdil Francouz.

SESTŘIH La Ligy: Real Madrid - Barcelona 2:3. Messi rozhodl v posledních vteřinách

MATCH OVERVIEW LEGACY

Kapitán Realu Madrid Sergio Ramos zajel do Lionela Messiho a viděl červenou kartu

Real Madrid - Barcelona: Domácí vyrovnali i o deseti! Po centru Marcela se prosadil James

1. Barcelona 38 28 9 1 99:29 93
2. Atlético 38 23 10 5 58:22 79
3. Real 38 22 10 6 94:44 76
4. Valencia 38 22 7 9 65:38 73
5. Villarreal 38 18 7 13 57:50 61
6. Real Betis 38 18 6 14 60:61 60
7. Sevilla 38 17 7 14 49:58 58
8. Getafe 38 15 10 13 42:33 55