Barcelona si spravila chuť. Ve finále Španělského poháru zdolala Alavés 3:1

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté Barcelony vyhráli potřetí za sebou Španělský pohár. Soutěž ovládli po vítězství 3:1 nad Alavésem, který hrál finále poprvé v historii. Naposledy slavili pohár třikrát za sebou v letech 1950 až 1952.

Španělský vicemistr rozhodl zápas s devátým celkem ligové tabulky už v prvním poločase. Skóre otevřel Lionel Messi po půlhodině hry, když zakončil kombinaci s Neymarem střelou z hranice velkého vápna.

Vzápětí sice vyrovnal Theo parádní trefou z přímého kopu, ale v závěru prvního poločasu poslal favorita znovu do vedení Neymar a po Messiho přihrávce zvýšil na 3:1 Paco Alcácer.

Hosté: 33. Hernández

Domácí: Cillessen – Mascherano (10. Gomes), Piqué, Umtiti, Alba – Rakitič (83. Vidal), Busquets, Iniesta – Messi, Alcácer, Neymar

Hosté: Pacheco – Kiko Femenía, Carlos Vigaray, Ely, Feddal, Hernández (79. Romero) – Edgar Méndez (59. Camarasa), Marcos Llorente, Manu García, Ibai Gómez (60. Sobrino)– Deyverson

Domácí: Umtiti, Messi

Hosté: Méndez, García, Ely, Devyerson