1
Koubkův majstrštyk: Osm nul a LM pro Česko. Další krok: smlouva a boj o titul?
Rock vs. Cataloni. Liverpool proti Londýnu v Oktagonu

Český fotbalista Jiří Jarošík zaznamenal svou premiérovou trefu ve španělské lize od lednového příchodu z ruské Samary.

V souboji s Atlétikem Madrid Jarošík poslal Zaragozu do vedení, které domácím vydrželo do poslední minuty, v níž soupeř vyrovnal.

Zaragoza přesto odskočila sestupovým pozicím na pět bodů.

Jarošík si již v 6. minutě naskočil na rohový kop a z malého vápna otevřel skóre. Hosté, za které odehrál celý zápas Tomáš Ujfaluši, se sice snažili o vyrovnání, šanci na větší tlak jim však vzalo vyloučení Reyese ze 70. minuty.

Pro zajímavost: sudí ukázal fotbalistům na trávníku hned deset žlutých a jednu červenou kartu.

Přes obranu řízenou Jarošíkem se neprosadili ani hvězdní útočníci Forlán a Agüero. Až v poslední minutě se k míči dostal střídající Balde a zařídil remízu.

Zaragoza tak v posledních sekundách přišla o čtvrtou výhru z posledních šesti zápasů. A souboj dvou českých hráčů Jiřího Jarošíka a Tomáše Ujfalušiho dopadl nerozhodně.

Barcelona zaváhala, Real jde do čela

Třemi góly v závěrečné půlhodině otočili fotbalisté Realu Madrid utkání proti Seville a díky vítězství 3:2 vystřídali v čele španělské ligy Barcelonu. Obhájce titulu předtím v sobotu zaváhal v Almeríi, kde jen remizoval 2:2.

Real prohrával po vlastní brance Xabiho Alonsa a trestném kopu Dragutinoviče v úvodu druhého poločasu 0:2 a zdálo se, že klopýtnutí svého rivala nevyužije.

Svým čtrnáctým ligovým gólem v sezoně však zavelel k obratu hvězdný Portugalec Cristiano Ronaldo a vzápětí vyrovnal hlavou po rohovém kopu obránce Sergio Ramos.

O výhře "Bílého baletu" rozhodl ve druhé minutě nastavení Rafael van der Vaart, když předtím ještě nejlepší střelec Realu Gonzalo Higuaín trefil břevno.

Real slaví úvodní trefu RonaldaFoto ČTK/AP

Madridský celek je první díky lepšímu skóre a tabulku vede poprvé od konce listopadu, kdy se dostal do čela na skok po jedenáctém kole.

Katalánský velkoklub v zápase s outsiderem Almeríí dvakrát prohrával a poslední půlhodinu navíc odehrál bez vyloučeného Ibrahimovice.

Oslabenému úřadujícímu mistrovi zajistil alespoň bod dvěma brankami hvězdný argentinský útočník Lionel Messi. S 19 góly se osamostatnil v čele tabulky střelců.

První branku vstřelil už v 12. minutě přesnou hlavičkou z rohového kopu domácí obránce Domingo Cisma.

Messi poprvé vyrovnal tři minuty před koncem prvního poločasu umístěným "padáčkem" z přímého volného kopu.

Almeríi vrátil vedení v 57. minutě vlastním gólem kapitán Puyol, jenž si do branky nešťastně srazil centr protihráče.

Další rána pro hosty přišla o tři minuty později, kdy byl za potyčku bez míče přísně vyloučen švédský útočník Ibrahimovic.

O šest minut později však podruhé v zápase vyrovnal dvaadvacetiletý Messi, který se v 66. minutě zblízka trefil po nešťastné přihrávce od domácího obránce.