31. srpna 2015 • 19:42

Kadlec zatím zůstává. O Vydrovi se může rozhodnout až v úterý

Autor:
Fotbaloví reprezentanti Václav Kadlec a Matěj Vydra zatím zůstávají ve svých klubech.
TOP VIDEA
Jandač nominoval na MS: Nevešli se Kindl ani Kašpar Jandač nominoval na MS: Nevešli se Kindl ani Kašpar
Slavia - Jablonec: Jankovičův centr si do vlastní brány srazil Lüftner. Jablonec vede 1:0 Slavia - Jablonec: Jankovičův centr si do vlastní brány srazil Lüftner. Jablonec vede 1:0
VŠECHNA VIDEA ZDE

Jedno mají společné. Ve svých klubech zatím v ligových soutěžích nenastoupili ani na minutu. Jak Václav Kadlec, tak Matěj Vydra hledali cestu za větším herním vytížením. Prvně jmenovaný už ví, že ve Frankfurtu zůstává, útočník Watfordu se ještě dozví, jestli půjde na hostování – nejpravděpodobněji zpět do druhé anglické ligy.Třiadvacetiletý Kadlec byl během léta spojován se zájmem dánského Midtjyllandu, který poslal dvě nabídky, nicméně k dohodě nedošlo. Ještě však existuje možnost, že odejde z Eintrachtu na hostování, ovšem v rámci Německa.

Podle zdrojů Sportu měla o něj zájem Hertha Berlín, kde působí Vladimír Darida. Jenže kluby se nedohodly a bývalý hráč Sparty tak zůstane ve Frankfurtu minimálně další půl rok a pokusí se uspět.

Zatím se mu to nedařilo, v novém ročníku ještě neodehrál v bundeslize ani minutu. Stejně je na tom v Anglii Matěj Vydra – jen s rozdílem, že minulý týden odehrál za Watford celý zápas v Ligovém poháru (0:1 s Prestonem). V Premier League ovšem ještě nenastoupil, ačkoliv „Hornets“ ve třech utkáních po sobě nevstřelili ani gól, což nasvědčuje tomu, že s ním trenér Quique Sanchez Flores nepočítá.

I proto se hledá varianta s hostováním. Zájem projevilo několik klubů, včetně dvou nováčků – Bournemouthu a Norwiche – nicméně vedení jej nechce pustit ke konkurenci. Další zájemce, mimo jiné z bundesligy, odrazuje poměrně vysoká částka za hostování, kterou Watford požaduje.

Ta se podle informací Sportu pohybuje okolo 1,5 milionu liber (cca 54 milionů korun). Proto je momentálně nejpravděpodobnější varianta s návratem do Championship, tedy druhé anglické ligy.

Mezi zájemci je prý také Sheffield Wednesday, který před pár dny přivedl Daniela Pudila, ale zároveň i celky z přední části tabulky. Rozhodne se během dneška, v Anglii končí přestupové okno v úterý v 19 hodin SELČ.