+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
15. září 2015 • 15:54

Xavi o kouči United: Jednou mě pohřbil, pak jsem byl za Zidana

Autor:
Xavi má bohaté zkušenosti se současným koučem Manchesteru United Louisem van Gaalem
TOP VIDEA
SESTŘIH Ligy mistrů: Dortmund - Tottenham 1:2. Mizérie BVB pokračuje SESTŘIH Ligy mistrů: Dortmund - Tottenham 1:2. Mizérie BVB pokračuje
Helena Suková o smrti Jany Novotné: Doufala jsem, že to je pouze fáma, byl to hroznej šok Helena Suková o smrti Jany Novotné: Doufala jsem, že to je pouze fáma, byl to hroznej šok
VŠECHNA VIDEA ZDE

Minulý týden z toho byla velká aféra. Fotbalisté Manchesteru United si stěžovali na ostré metody svého kouče Louise van Gaala. Jak je zřejmé i z ostatních svědectví, nejedná nizozemský trenér se svými hráči často v rukavičkách. Své o tom ví také legendární záložník Xavi, který se s Van Gaalem potkal během společného působení v Barceloně.Čtyřikrát vyhrál s Barcelonou Ligu mistrů, osmkrát španělský titul, je mistrem světa i Evropy. Na začátku kariéry zažíval Xavi s Van Gaalem dny jako na houpačce. „Jeden den vás doslova pohřbí a poníží před ostatními hráči, další mi byl schopný říct, že jsem nový Zidane,“ popsal záložník, který po letním odchodu z Barcelony působí v katarském klubu Ad-Sadd.

Zpětně si však Xavi nestěžuje na špatné zacházení. „Určitě na Van Gaala vzpomínám spíš v dobrém. Takovým způsobem pracuje a tehdy to mělo pozitivní efekt.“ Budoucí superhvězdu se nebál tehdejší barcelonský trenér poslat zpátky do béčka, ačkoliv už měl jisté místo na soupisce prvního týmu.

„Teď už nic takového nefunguje a to je škoda. Když je vám osmnáct let, musíte především hrát. Když se vrátíte zpátky do áčka, cítíte se víc hladoví,“ chválí Xavi svého bývalého trenéra.

Kromě Van Gaala se potkal v Barceloně také s Josém Mourinhem, který tam pracoval jako asistent Bobbyho Robsona. „Hodně mi tehdy pomohl. Respektuji ho, i když nesouhlasím s tím, jaký způsob hry ve svých týmech nyní prosazuje. Dříve jsme věřili ve stejné věci a mluvili stejným fotbalovým jazykem,“ zavzpomínal Xavi na další trenérskou veličinu.

 

 Klasická verze
Mobilní verze