+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
Tomáš Podvín
8. února 2016 • 18:25

Uvidí čeští fanoušci Premier League a La Ligu? Práva získala DIGI TV

TOP VIDEA
CELÝ SESTŘIH: Slavia - Dukla 5:0. Výhru řídili Škoda se Zmrhalem CELÝ SESTŘIH: Slavia - Dukla 5:0. Výhru řídili Škoda se Zmrhalem
SESTŘIH Premier League: Arsenal - Tottenham 2:0. Čech vytáhl skvělé zákroky, rozhodl Mustafi SESTŘIH Premier League: Arsenal - Tottenham 2:0. Čech vytáhl skvělé zákroky, rozhodl Mustafi
VŠECHNA VIDEA ZDE

Satelitní operátor Nová DIGI TV bude i v dalších třech sezonách vysílat anglickou Premier League. Ambiciózní televize s novým majitelem v zádech navíc získala i práva na španělskou La Ligu. Kde bude moci naladit prestižní evropské soutěže český divák?Co se týče Premier League, tu momentálně kromě DIGI TV vysílá také O2 TV. To v praxi znamená, že stanice Digi Sport 1 a Digi Sport 2, které anglickou ligu každé kolo vysílají, jsou dostupné pro klienty O2 TV i DIGI TV. Ta má na Premier League práva pro Slovensko i Česko.

„Kanály DIGI sport najdou diváci už v základní nabídce O2 TV. Se společností Digi CZ máme navíc dlouhodobě nastavenou velmi dobrou spolupráci a předpokládáme, že v ní budeme i nadále pokračovat.,“ uvedla tisková mluvčí O2 TV Kateřina Mikšovská.

To ale bude nyní záležet čistě na DIGI TV. Od nové sezony má totiž na anglickou ligu exkluzivní práva a tím pádem ji může vysílat pouze ona. Zda se s někým dohodne, je pouze na ní.

Španělskou ligu zatím DIGI TV vysílá na kanálech Digi Sport 3 a Digi Sport 4 pouze na Slovensku, ale v následujících dnech začne i v Česku. Divák ji může naladit prostřednictvím satelitu, žádný tuzemský operátor v tuto chvíli tyto kanály nenabízí.

Je možné, že se tato situace změní? Podle Andreje Čírtka, mluvčího nového majitele DIGI TV společnosti LAMA ENERGY GROUP, se teprve DIGI TV rozhodne, zda bude spolupracovat s jiným operátorem, nebo například založí vlastní kanál.

Jasné každopádně je, že Nová DIGI TV má velké plány. „Pracujeme na tom, aby Nová DIGI TV byla jasnou volbou číslo jedna pro sportovní fanoušky,“ odhalil výkonný ředitel DIGI Czech Republic Vladimír Rusnák.

 

 Klasická verze
Mobilní verze