City poprvé pod Guardiolou. Padli na Bayernu a nedali ani gól

Autor: iSport.cz, jon
0
Tomášek o fiasku s Färjestadem: Byli jsme jako Boston. Jak zvládá tlak?
SESTŘIH: Arsenal - Chelsea 5:0. Kanonáda v derby, dvakrát se trefil Havertz

Trenér Pep Guardiola se hned v prvním zápase Manchesteru City vrátil do Mnichova, odkud odešel po nedávno skončené sezoně. V Bayernu ho nahradil zkušený Ital Carlo Ancelotti. Utkání se anglickému klubu nevyvedlo, City s německým mistrem padli 0:1.

Nový trenér City nasadil do základní jedenáctky šest teenagerů, rovněž v sestavě Bayernu figurovalo hodně mladých nadějí.

Poměrně nezáživný zápas rozčíslo jen pár slibných šancí domácího týmu, které v prvním poločase likvidoval pozorný gólman City. Hosté se zlepšili po přestávce, kdy se na hřiště dostali Bony Wilfried nebo Yaya Touré.

Jediná branka utkání padla v 76. minutě, kdy do sítě Manchesteru City zapadla tečovaná střela Öztürka.

Guardiola před utkáním srdečně zdravil domácí střídačku, kde předtím strávil tři roky. Z Mnichova nejspíš bude odjíždět po těsné porážce zklamaný.

Šanci na nápravu dostane příští týden v pondělí, kdy se v dalším přípravném duelu utká s městským rivalem z United, kde od léta začíná trénovat José Mourinho.

Bayern Mnichov - Manchester City 1:0 (0:0)

Branka: 76. Öztürk. Žlutá karta: Fernandinho. Diváků: 68.000.
Bayern: Ulreich - Rafinha, Feldhahn, Martínez (66. F. Götze), Bernat (66. Friedl) - Lahm, Alonso (46. Dorsch), Alaba (46. Öztürk) - Benko (83. Shabani), Green, Ribéry (46. Hägler).
Manchester City: Caballero (46. Gunn) - Maffeo, Adarabioyo, Kolarov (66. Bytyqi), Angelino - Fernandinho (72. Garcia), Fernando (56. Touré) - Navas (56. Celina), Zinchenko (46. Delph), Barker (46. Clichy) - Iheanacho (46. Bony).