23. července 2016 • 14:03

Přejela nás formule 1, to se stává, hlásil po propadáku Mourinho

Autor:
TOP VIDEA
Oslavy mistrů pokračovaly v klubu: Doutníky a šampaňské pro Slavii! Oslavy mistrů pokračovaly v klubu: Doutníky a šampaňské pro Slavii!
Od Van Kessela ke Ngadeuovi. Podívejte se na 65 gólů Slavie na cestě za titulem Od Van Kessela ke Ngadeuovi. Podívejte se na 65 gólů Slavie na cestě za titulem
VŠECHNA VIDEA ZDE

Trapas. Manchester United prohrál na úvod svého čínského turné s Borussií Dortmund 1:4 a fanoušci jen zírali, jak dostávají „rudí ďáblové“ na frak od bundesligového rivala. Manažer United José Mourinho si ale z debaklu nedělal těžkou hlavu. „My jsme byli jako formule 3 a přejela nás formule 1,“ uznal kvalitu na straně soupeře. „Bylo znát, že jsme v jiné fázi přípravy.“Fanoušci byli pořádně natěšení na zápas slavných klubů. Magnet v podobě extravagantního kouče Mourinha na lavičce United, to byl také pořádný tahák. Jenže Dortmund soupeře v Šanghaji porazil zcela suverénně. Manchester United nehrál kompletní a v dusném horku se utavil, „rudí ďáblové“ tak pod vedením Mourinha poprvé prohráli.

„Vidím to jednoduše. Dortmund je v přípravě o hodně dál než my, proto vypadal o dost lépe,“ hodnotil bídný vstup do čínského turné Mourinho. Porážku 1:4 se snažil bagatelizovat. „Stává se to každý rok, že týmy vysoko prohrají. Po deseti minutách museli mít všichni jasno, že my jsme začali s tréninkem před pár dny a hráli jsme jeden zápas. Naopak Dortmund začal před měsícem a hrál už čtyřikrát,“ obhajoval se portugalský trenér. „Bylo to pro nás hodně těžké.“

Ten nakonec našel na utkání i pozitiva. Spokojený byl hlavně s druhým poločasem zmíněného zápasu. Tam už byl tým United chvílemi i lepší. „Více jsme se přizpůsobili hře. A myslím, že výsledek 3:2 by zápasu odpovídal více než 4:1. Ale Dortmund ukázal kvalitu. Ať už šlo o jednotlivce, nebo celý tým. Jsou prostě v tuhle chvíli mnohem dál než my.“

I proto, že jeho tým trénuje teprve deset dní, nechtěl svůj tým odsuzovat za šanghajský propadák. „Hrála tu roli celá řada faktorů. Chci být spravedlivý a tady to opravdu nejde analyzovat objektivně vzhledem k rozdílné fázi přípravy obou mužstev. Dortmund byl jako formule 1, my jako formule 3. Ale to neznamená, že u nás nebyla vidět kvalita. I tyto duely vám hodně ukážou, třeba co se týče mentality, i kdo je jaká osobnost,“ vysvětloval Mourinho.

„A taky nám chybělo osm hráčů, takže nastoupili i někteří fotbalisté, co nakonec v United hrát nebudou. Náš tým bude jiný,“ upozornil.

Ten si dál stojí za tím, že by na Old Trafford měly přijít během léta čtyři posily. V mozaice tak trenérovi schází jedno velké jméno – podle všeho Francouz Paul Pogba. „Co se týče posilování, jsme ve třech čtvrtinách, ještě bych chtěl jednoho hráče do středu hřiště. Tohle však na výsledek s Dortmundem nemělo vliv,“ řekl Mourinho.

Manažer Manchesteru United José Mourinho svůj tým po prohře s Dortmundem omlouval. Gesta zmaru si ale během utkání neodpustil.
Manažer Manchesteru United José Mourinho svůj tým po prohře s Dortmundem omlouval. Gesta zmaru si ale během utkání neodpustil.