25. srpna 2016 • 16:48

Rošáda začala! Guardiola se neodmítá, řekl Bravo po příchodu do City

Autor: ,
TOP VIDEA
Česko - Litva: Janktova paráda! V prvním startu první gól a je to 2:0 Česko - Litva: Janktova paráda! V prvním startu první gól a je to 2:0
Třinec - Chomutov: Trefa ve druhém prodloužení! Cienciala vystřelil Ocelářům naději Třinec - Chomutov: Trefa ve druhém prodloužení! Cienciala vystřelil Ocelářům naději
VŠECHNA VIDEA ZDE

Velká směna fotbalových brankářů je už v pohybu. Barcelona získala nizozemského reprezentačního gólmana Jaspera Cillessena a podepsala s ním smlouvu na pět let. Ajaxu Amsterodam za něj zaplatila 13 milionů eur (351 milionů korun). Současně uvolnila chilského brankáře Claudia Brava do Manchesteru City za 18 milionů eur (486 milionů korun).Sedmadvacetiletý Cillessen se v Barceloně popere o místo jedničky s Němcem Marcem-Andrem ter Stegenem. V Ajaxu byl poslední tři roky jedničkou a získal i pevnou pozici v nizozemské reprezentaci.

Místo mu v Barceloně uvolnil třiatřicetiletý Bravo, který přišel do katalánského klubu po mistrovství světa 2014. Pomohl jí získat dva ligové tituly a slavil s klubem i loňský triumf v Lize mistrů, v níž ale nechytal. Nyní ho zlákala nabídka Manchesteru City, kam si ho přivedl nový trenér Josep Guardiola.

"Není snadné odcházet z Barcelony po dvou fantastických letech, ale šance pracovat s Pepem Guardiolou se neodmítá," řekl Bravo. "Věřím, že pomohu k zisku mnoha trofejí," dodal.

Příchod Brava bude zřejmě znamenat další brankářský přesun, neboť z Manchesteru City chce odejít anglický reprezentační gólman Joe Hart.

Claudio Bravo zažil v Barceloně řadu úspěchů
Claudio Bravo zažil v Barceloně řadu úspěchů

Fotbalové přestupy ONLINE>>>