24. února 2017 • 18:13

Tohle umí další kouzelné dítě Barcelony: z gólu po úžasném sólu je hit

Autor:
Jordi Mboula oslavuje gól
TOP VIDEA
NEJ zákroky Premier League: Čech dal stopku Mahrezovi, Butland jako superman NEJ zákroky Premier League: Čech dal stopku Mahrezovi, Butland jako superman
Langmajer o roli v hokejovém seriálu Lajna: Inspiroval bych se koučem Hlinkou Langmajer o roli v hokejovém seriálu Lajna: Inspiroval bych se koučem Hlinkou
VŠECHNA VIDEA ZDE

Lionel Messi, Xavi, Andrés Iniesta… to je jen hrstka fotbalistů, které si vychovala Barcelona. Zdá se, že v La Masii, jak se její slavná akademie nazývá, vybrušují další diamant. Je mu 17 let a nese jméno Jordi Mboula. Mladičky Španěl s konžskými kořeny se naposledy blýskl v zápase juniorské Ligy mistrů proti Borussii Dortmund. Série úchvatných kliček s následnou umístěnou střelou se stala hitem na internetu.Akce začala na půli hřiště, kde Mboula převzal míč. Nejprve elegantní zidanovkou „poslal na párek“ jednoho z protihráčů. Dlouho se nerozpakoval a s míčem si to namířil do pokutového území. Zostuzenému mladíkovi Borussie se jej sice následně podařilo dohnat. Stalo se tak ale až v pokutovém území, kde na španělského rychlíka číhal další obránce.

S dortmundským blokem si talentovaný hráč nedělal těžkou hlavu a pohotovou přehazovačkou se prosmekl mezi oběma bránícími hráči. Rázem tak byl před brankářem Bansenem sám. Průnik zakončil ve velkém stylu, kdy znovu potvrdil svůj um a přesnou střelou ke vzdálenější tyči upravil skóre na konečných 4:1.

VIDEO: Překrásná Mboulova akce zakončená gólem

Stadion byl jako u vytržení, podobně jako spoluhráči, kteří ho při oslavě gólu v rohu hřiště doslova zasypali svými těly.

Pro styl hry je Mboula ve své vlasti přirovnáván k Thierrymu Henrymu. Také už si vysloužil přezdívku „Titi“ vycházející z křestního jména francouzského kanonýra. Fanoušky navíc napadla spojitost s dalším velkým jménem. V roce 1996 tehdy dvacetiletý brazilský střelec Ronaldo předvedl obdobnou parádu, když stejně jako barcelonský talent „vykoupal“ hned několik protihráčů v zápase s Compostelou. 

VIDEO: Brazilec Ronaldo a jeho sólo v zápase s Compostelou (1996)