+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
30. října 2008 • 19:13

Ukrajina pozastavila přípravy na EURO!

Autor:
Serhij Krvčenko
TOP VIDEA
RENTGEN SPECIÁL: Hlavní pilíře úspěchu Liberce? Obránce centruje, obránce zakončuje RENTGEN SPECIÁL: Hlavní pilíře úspěchu Liberce? Obránce centruje, obránce zakončuje
TOP 5 gólu Plzně: Omládlý Kolář, úžasný Krmenčík, bodoval i Limberský TOP 5 gólu Plzně: Omládlý Kolář, úžasný Krmenčík, bodoval i Limberský
VŠECHNA VIDEA ZDE

AKTUALIZOVÁNO - Ukrajina pozastavila kvůli finanční krizi a problémům v legislativě přípravy na evropský fotbalový šampionát, který má uspořádat v roce 2012 společně s Polskem.O pozastavení výstavby objektů, které mají sloužit fotbalistům a fanouškům, dnes podle agentury PAP informoval náměstek ředitele organizačního výboru Jevgenij Vilinskij.

Nový šéf polského svazu Grzegorz Lato krátce po svém zvolení do funkce uvedl, že Polsko může případně zorganizovat turnaj s Německem nebo samo.

Práce na budovách a modernizacích objektů na Ukrajině se zastavily ve čtyřech městech, kde by se měl turnaj konat, i v náhradních dějištích.

"Celkem na osmdesáti procentech objektů, které by se měly stavět, se nepracuje," uvedl Vilinskij.

Ukrajina má prý problémy jen s hotely ›››

Nestaví se v Kyjevě, Doněcku, Dněpropetrovsku ani ve Lvově. "Je to špatné, protože pro investory ztrácí projekt na atraktivnosti. Momentálně zaostáváme za stavebními lhůtami," prohlásil.

Doplnil, že kromě finančních problémů, je hlavní potíží v přípravách na šampionát zastaralé právo. Kvůli tomu se vleče i vydání potřebných stavebních povolení.

"Když to půjde takhle, dostaneme je až v průběhu šampionátu," řekl Vilinskij.

Ještě nedávno přitom Ukrajina ujišťovala zástupce UEFA, že se stihne na velký fotbalový svátek připravit. Parlament ale nespěchá se schválením zákonů, které by ulehčily investování v zemi.

Ukrajina navíc prožívá další politickou krizi. V prosinci by se měly uskutečnit předčasné parlamentní volby.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

Témata:  sport, fotbal, ukrajina, euro, 2012Klasická verze
Mobilní verze