+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
28. července 2009 • 10:11

Obama se přimlouval u Blattera za MS v USA

Autor:
Na obamu hereččiny vnady neúčinkovaly
TOP VIDEA
TOP 5 gólů 4. kola: Hrošovského dělo, Graiciarovo poprvé i jubilant Lafata TOP 5 gólů 4. kola: Hrošovského dělo, Graiciarovo poprvé i jubilant Lafata
SESTŘIH La Ligy: La Coruňa - Real Madrid 0:3. Klidná výhra, Ramos byl vyloučen SESTŘIH La Ligy: La Coruňa - Real Madrid 0:3. Klidná výhra, Ramos byl vyloučen
VŠECHNA VIDEA ZDE

Americký prezident Barack Obama přijal v pondělí v Bílém domě předsedu Mezinárodní fotbalové federace FIFA Seppa Blattera a lobboval u něj za přidělení mistrovství světa Spojeným státům.Američané, kteří šampionát organizovali v roce 1994, by turnaj znovu rádi hostili v letech 2018 nebo 2022. O pořadateli FIFA rozhodne v prosinci příštího roku.

Blatter pozval Obamu na nejbližší šampionát, který bude hostit příští rok Jihoafrická republika. Zároveň mu při soukromé debatě v Oválné pracovně daroval míč, s nímž si prý americký prezident ihned zakopal.

Šéf FIFA věnoval Obamovi balon z nedávného Poháru FIFA v JAR, kde se fotbalisté USA senzačně probojovali až do finále. V něm podlehli 2:3 Brazílii, přestože vedli už 2:0.

"Řekl jsem mu, že je to míč z prvního poločasu," žertoval Blatter, jenž se má dnes v Curychu setkat s novým předsedou ČMFS Ivanem Haškem.

Témata:  sport, fotbal, Obama
 

Dejte nám like a sledujte nás!

.
instagramKlasická verze
Mobilní verze