+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
28. července 2009 • 15:44

"Prasečí chřipka" se objevila i na turnaji v Norsku

Autor:
Kamil Vacek uprostřed tréninku před zápasem proti Panathinaikosu
TOP VIDEA
Jablonec - Sparta: Považanec daroval Šuralovi hattrick – Sparta vede 3:0 Jablonec - Sparta: Považanec daroval Šuralovi hattrick – Sparta vede 3:0
SESTŘIH Premier League: Huddersfield - Manchester United 2:1. První ligová prohra pro hosty SESTŘIH Premier League: Huddersfield - Manchester United 2:1. První ligová prohra pro hosty
VŠECHNA VIDEA ZDE

Pět podezření na výskyt takzvané prasečí chřipky zaregistrovali organizátoři Norského poháru. Jeden z účastníků největšího mládežnického fotbalového turnaje na světě skončil v nemocnici s potvrzenou nákazou virem H1N1.U dalších čtyř hráčů zatím panuje podezření a jsou v karanténě. Organizátoři turnaje, na němž se setkává na 30 tisíc mladých hráčů, zavedli ochranná opatření, turnaj ale ukončit nechtějí.

"Nařídili jsme jim změnit zahajovací ceremoniál, teď už si netřesou rukama a jen kolem sebe proběhnou a pozdraví se," citovala agentura Reuters ředitele turnaje Terjeho Lunda. Podle něj byl zatím potvrzen jen jeden případ, navíc v raném stádiu onemocnění.

Na adresu nemocného řekl jen to, že se jedná o hráče nespecifikovaného afrického týmu, zatímco fotbalisté v karanténě jsou odjinud. Na turnaji startují hráči od 10 do 19 let z 50 různých zemí. Nemocí se po celém světě infikovalo přes 100.000 lidí a podlehlo jí více než 800 osob.

 Klasická verze
Mobilní verze