+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
13. července 2011 • 15:17

Černý opouští Slavii, v Turecku podepsal smlouvu

Autor:
Milan Černý opouští Slavii, v tureckém Sivassporu podepsal předběžnou tříletou smlouvu
TOP VIDEA
NEJ zákroky bundesligy: Pavlenka se vytáhl proti Kagawovi z Dortmundu NEJ zákroky bundesligy: Pavlenka se vytáhl proti Kagawovi z Dortmundu
SESTŘIH Premier League: Manchester United - Manchester City 1:2. Hosté mají rekord a velký náskok SESTŘIH Premier League: Manchester United - Manchester City 1:2. Hosté mají rekord a velký náskok
VŠECHNA VIDEA ZDE

Fotbalista Milan Černý míří ze Slavie do tureckého Sivassporu. Bronzový medailista z mistrovství Evropy do 21 let absolvoval zdravotní testy a s patnáctým celkem uplynulého ročníku turecké ligy se dohodl na předběžné tříleté smlouvě.Kluby jsou na podmínkách transferu dohodnuty, administrativně dotažen však může být přestup až po valné hromadě Slavie 18. července. ČTK to dnes řekl hráčův manažer Pavel Zíka ze společnosti Sport Invest.

Černý již odcestoval s novým klubem na soustředění do Rakouska. Zpočátku se bude třiadvacetiletý ofenzivní záložník na herním kempu připravovat individuálně, neboť ho trápí lehké zranění kotníku. "Dnes odpoledne turecký klub informoval, že zdravotní testy dopadly bez problémů, a zaslal do Prahy písemný návrh dohody mezi oběma kluby," doplnil Zíka.Fotbalistův příchod do Turecka může být formálně uzavřen až po pondělní valné hromadě Slavie, na které bude zvoleno nové představenstvo. Smlouvu pak musejí podepsat dva statutární zástupci klubu. Podle spekulací dostanou Pražané za Černého údajně v přepočtu mezi 20 a 30 miliony korun.

Transfer Černého do Sivassporu je ve stejné fázi jako odchod jeho spoluhráče ve Slavii obránce Ondřeje Čelůstky do Trabzonsporu. Také on se s tureckým klubem dohodl na předběžné smlouvě, definitivně uzavřena ale může být transakce až po valné hromadě. V Čelůstkově případě spekulují turecká média o přestupové částce ve výši až tři miliony eur (asi 72 milionů korun).

Slavia tvrdí, že ani s jedním klubem zatím není dohodnuta. "V obou případech proběhlo pouze jednání o možném uvolnění hráčů k přestupu, a to ve finančním rámci, který absolutně neodpovídá spekulativním částkám v médiích. Jedná se o počáteční vyjasnění pozic obou stran," uvedl klub odpoledne v prohlášení na svém webu. "Oba fotbalisté byli uvolněni pouze pro zdravotní a fyzické testy a následnou tréninkovou přípravu," dodala Slavia.

Černý se stane spoluhráčem dvou Čechů - stopera Jakuba Navrátila a defenzivního záložníka Tomáše Rady, kteří do tureckého klubu přestoupili před půlrokem z Plzně. Sivasspor patří ke slabším tureckým celkům, v uplynulé sezoně skončil na prvním nesestupovém místě.

Černý měl do zahraničí namířeno už v zimě, kdy o něj usiloval Rostov na Donu. Z přestupu do Ruska ale na poslední chvíli sešlo, protože ofenzivního záložníka trápilo zranění kolena.


 

 

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze