Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
26. května 2007 • 00:00

Předchozí bitvy: doma nejsou proroky

MLADÁ BOLESLAV - Je to zvláštní bilance. Ani v jednom z dosavadních pěti vzájemných ligových střetnutí se domácí fanoušci nedočkali vítězství. První bod získal až Liberec v podzimní části této sezony. Na druhou stranu je zase k vidění dost gólů, v průměru padlo 3,5 branky na utkání. 1. MLADÁ BOLESLAV-LIBEREC 0:1 Branka: 47. Pospíšil. 5143 diváků. Hráno 26. září 2004 Mladá Boleslav: Miller - Krátký, Švejdík, Wozniak, Palát - Cigánek (46. Jarolím), Gába, Matějovský, Čupr (61. Čáp) - D. Rojka (59. Sedláček), Bednář. Liberec: Hauzr - Šinglár, Valachovič, Lukáš, Hamouz - K. Kisel, Polák, Hodúr, Papoušek - Slepička (90. Košťál), Pospíšil (89. Zápotočný). První ligový souboj načal trend, který pokračoval v následujících sezonách. Liberec zvítězil v Mladé Boleslavi jedinou brankou, když se prosadil Pospíšil po centru Slepičky. 2. LIBEREC-MLADÁ BOLESLAV 1:3 Branky: 54. Došek - 28. Pecka, 65. Sedláček, 74. Vaculík. 5330 diváků. Hráno 2. dubna 2004. Liberec: Hauzr - Šinglár, Lukáš (70. F. Hološko), Košťál, Janů - Kisel, Dort (29. Hodúr), Polák, Papoušek - Slepička, Pospíšil (46. Došek). Mladá Boleslav: Miller - Brunclík, Skála, Vít, Palát - Baranek, Langer,. Matějovsk, Čáp (60. Vaculík ) - Sedláček, Pecka (64. Jarolím). Nečekaný zásah do pohárových plánů Slovanu zasadili Pecka a spol. Liberec honil po šestibodovém odpočtu za účast v korupčním skandálu pohárové příčky, ale porážka od nováčka soutěže mu vzala vítr z plachet a Severočeši nakonec skončili bez pohárů. Mladá Boleslav šla do vedení v první půli, Došek po změně vyrovnal, ale očekávaný obrat se nekonal. Sedláček a Vaculík obstarali druhou domácí porážku Slovanu v sezoně. 3. MLADÁ BOLESLAV-LIBEREC 2:4 Branky: 36. Vít, 42. Švejdík - 19. Hodúr, 28. Došek, 29. Pudil, 70. Holenda. 5038 diváků. Hráno 7. srpna 2005. Mladá Boleslav: Miller - Ševinský, Skála, Švejdík, Rychlík - Brunclík, Matějovský, Sviták (34. Vít), Čáp (58. Holub) - Pecka (82. Kysela), Kulič . Liberec: Čech - Šinglár (80. Matula), Košťál, Zápotočný, Janů - Papoušek (63. Hamouz), Abrahám (87. Hochmeister), Hodúr, Pudil - Došek, Holenda. To byl úvod sezony... Když Pudil ve 29. minutě zvýšil na 3:0, domácí byli zralí na ručník. Především dlouhán Libor Došek, který brzy po zápase přestoupil do pražské Sparty, jim dělal obrovské potíže. Nejen že jeden gól vstřelil, ale další dva připravil. Jenomže ještě do přestávky se svěřenci trenéra Uhrina vrátili dvěma góly do hry. Ovšem Liberec si druhé vítězství v Mladé Boleslavi vzít nenechal. 4. LIBEREC-MLADÁ BOLESLAV 2:3 Branky: 63. Matula, 74. Abraham - 23. z pen., 58. z pen. a 90. Kulič. 8500 diváků. Hráno 13. května 2006. Liberec: Hauzr - Matula, Hochmeister, Zápotočný, Pudil - Hamouz (78. Dohnálek), Abrahám (88. Dort), Bílek - Holenda, Pospěch, Ančic (53. Blažek ). Mladá Boleslav: Kučera - Krátký, Vít, Švejdík, Palát - Kysela (80. Sviták ), Matějovský, Šmerda (85. Ordoš), Vaculík (70. Sedláček) - Kulič, Pecka. Dramatický zápas posledního kola minulé sezony, který vyvolal hodně vášní. Liberec už měl mistrovský titul v kapse, tým trenéra Dušana Uhrina se rval o druhé místo. Hosté šli do vedení díky dvěma proměněným pokutovým kopům Marka Kuliče. Jenže Slovan v rozmezí 63. a 74. minuty srovnal. Ovšem krátce před koncem nastaveného času Kulič třetím gólem v utkání nejen zařídil výhru, ale zároveň poslal Boleslavské do kvalifikace Ligy mistrů. 5. LIBEREC-MLADÁ BOLESLAV 1:1 Branky: 77. Bílek - 55. Abraham. 6467 diváků. ČK: 28. Kysela. Hráno 19. listopadu 2006. Liberec: Čech - Šinglár, Zápotočný, Košťál, Janů - Papoušek, Frejlach (68. Holenda), Bílek, Pudil - Blažek (62. Pospěch), W. Parks (74. Sales). Mladá Boleslav: Miller - Palát, Rolko, Rajnoch, Nesvadba - Kysela, Abraham (81. Šmerda), Matějovský, Pecka - Holub (80. Sedláček), Kulič (90. Ševinský). Oba celky se rvaly na třech frontách (liga, Pohár UEFA a domácí pohár) a vzájemný souboj přišel v období, kdy jak Liberec, tak Mladá Boleslav procházely krizí. Hosté šli do vedení v 55. minutě díky Abrahamovi, ale na druhé vítězství za posledních pět zápasů Středočeši nedosáhli. Třináct minut před koncem se krásně trefil Bílek a srovnal skóre. Pro hosty hrající více než hodinu bez vyloučeného Kysely byl bod i tak povzbudivým ziskem. *** Rok založení Z historie Stadion (kapacita) Osvětlení + rozměry hrací plochy Odhadovaný roční rozpočet Majoritní vlastník Hlavní sponzor Tradiční barvy Současný trenér Kapitán mužstva Největší hvězdy týmu Klubová legenda Kanonýr ligové sezony Nejvytíženější hráč v lize Domácí úspěchy (liga + pohár) Evropské úspěchy (Liga mistrů + Pohár UEFA) Letos v evropských pohárech Vzájemná ligová bilance /poslední zápas Proti pražským "S" (2006-2007) Aktuální absence Založení města Čím jsou známí Vzdálenost od Prahy Současný počet obyvatel Rozloha Úřadující primátor Vítěz komunálních voleb 2006 Slavné osobnosti Slavní sportovci Další silné sporty MLADÁ BOLESLAV 1902 klub vznikl jako fotbalová jedenáctka studentů mladoboleslavského reálného gymnázia, ještě předtím (1889) se fotbal hrál i v nedaleké Loučné, kde spolu v "zámeckém" mužstvu nastupovali čeští a angličtí hráči Městský stadion (5000 diváků) 1200 luxů + 105x68 metrů 110 000 000 Kč Gema MB Škoda Auto, a. s. modrá a bílá, rezervní dresy jsou oranžové Dušan Uhrin mladší Marek Matějovský Marek Matějovský, Luboš Pecka, Martin Abraham Josef Ludl Luboš Pecka - 16 gólů Luboš Pecka - 28 zápasů, 2359 minut postup do 1. ligy (2004), 2. místo v Gambrinus lize (2005-2006) účast v předkole Ligy mistrů a základní skupině Poháru UEFA (2006-2007) Liga mistrů - 2. předkolo: Valerenga Oslo 3:1 a 2:2, 3. předkolo: Galatasaray Istanbul 2:5 a 1:1, Pohár UEFA - 1. kolo: Olympique Marseille 0:1 a 4:2, základní skupina G: Panathinaikos Atény 0:1, Rapid Bukurešť 1:1, Paris St. Germain 0:0, Hapoel Tel Aviv 1:1 - konečné 5. místo 2 výhry - 1 remíza - 2 porážky (skóre 9:9)/1:1 Sparta 3:0 (d) a 1:4 (v), Slavia 1:3 (d) a 1:1 (v) Jan Riegel, Jaroslav Nesvadba (oba zranění) 2. polovina 10. století (král Boleslav II. zde postavil hrad) Škoda Auto, největší výrobce osobních automobilů v Česku (založena v 19. století jako Laurin & Klement) 48 km, směr severovýchod cca 44 000 28,89 km2 Raduan Nwelati ODS František Gellner, Adina Mandlová, Michael Kocáb Jan Železný, Martin Havlát, Radim Vrbata automobilové soutěže, lední hokej SLOVAN LIBEREC 1921 předchůdcem libereckých fotbalistů byl Reichenberger Sport klub, jenž vznikl roku 1904, o pět let později se zakládaly české sportovní kroužky jako Slovan, Austria, Merkur a Meteor převážně ve čtvrti Horní Růžodol Stadion U Nisy (9900 diváků) 1650 luxů + 105x68 metrů 90 000 000 Kč Preciosa Betandwin bílá, rezervní dresy jsou žlutočerné Vítězslav Lavička Tomáš Janů Tomáš Zápotočný, Ivan Hodúr, Jan Blažek Ladislav Maier Jan Blažek - 6 gólů Jiří Bílek - 29 zápasů, 2564 minut vítěz Gambrinus ligy 2x (2001-2002 a 2005-2006), vítěz Poháru ČMFS (2000) čtvrtfinalista Poháru UEFA (2001-2002) Liga mistrů - 3. předkolo: Spartak Moskva 0:0 a 1:2, Pohár UEFA - 1. kolo: Crvena Zvezda Bělehrad 2:0 a 2:1, základní skupina C: FC Sevilla 0:0, SC Braga 0:4, Grasshoppers Curych 4:1, AZ Alkmaar 2:2 - konečné 4. místo 2 výhry - 1 remíza - 2 porážky (skóre 9:9)/1:1 Sparta 0:0 (d) a 1:1 (v), Slavia 2:0 (v) a 0:1 (d) Peter Šinglár, Tomáš Frejlach (oba zranění), Jan Blažek ? patrně na konci 13. století vznikl coby osada na obchodní cestě z Čech do Lužice, první zmínka o obci se datuje do roku 1352 televizní vysílač Ještěd s rozhlednou, textilní průmysl 91 km, směr severo-severovýchod cca 101 000 106,10 km2 Jiří Kittner ODS František Xaver Šalda, Ferdinand Porsche, Vlasta Burian, Oldřich Kaiser Petr Nedvěd, Martin Damm, Tomáš Enge lední hokej, lyžování, volejbal, basketbal