26. května 2007 • 00:00

výsledky 27. kola druhé ligy

ÚSTÍ-BOHEMIANS 1905 1:2 Domácí začali lépe, ale Pražanům pomohla dvacetiminutová vynucená přestávka. Ve 13. minutě poslal rozhodčí hráče do kabin kvůli přívalovému dešti a bleskům. Krátce po návratu z kabin dostal hosty do vedení Kulvajt, když předchozí střelu Bálka brankář Radim Novák jen vyrazil. Bohemians byli lepší, ovšem Bartek a dvakrát Kulvajt ztroskotali na gólmanovi. Pohroma pro Pražany přišla v 72. minutě, kdy Vondráška srazil před šestnáctkou gólman Sňozík, byl vyloučen a jeho náhradník inkasoval z první střely vyrovnávací gól po tečované Fouskově ráně. Duel spěl k remíze, ale nakonec se přece jen radoval favorit, ve druhé minutě nastavení rozhodl Rychlík. Branky: 75. Fousek - 22. Kulvajt, 90+2. Rychlík. Rozhodčí: Štěrba (známka 8). ŽK: Hruška, Mašanský. ČK: 72. Sňozík. 1820 diváků. Poločas 0:1. Hráno v Teplicích. ÚSTÍ NAD LABEM: R. Novák - Palša, Džuban, T. Novák (86. Stárek), Dvořák - Zoubele (29. Mašanský), Karlík, Fousek (80. Procházka), Martykán, Hruška - Vondrášek. Trenér Václav Rys. BOHEMIANS 1905: Sňozík - Marek, Rada, Lukáš, Růžička - Bartek (72. Havránek, náhradní brankář), Adam, Škoda, Rychlík - Kulvajt (88. Matúš), Bálek (76. P. Hašek). Trenér Zbyněk Busta. Nejlepší hráči: Fousek - Kulvajt, Marek. (pri) JIHLAVA-OLOMOUC B 2:2 Favorita poslal brzy do vedení "panenkovskou" penaltou Vladyka, jenže hosté, posílení o osm fotbalistů prvoligového "áčka", během chvíle odpověděli vyrovnávací brankou Šultése. Když pak tři minuty po pauze získala Jihlava po trefě Víta znovu náskok, zdálo se, že si tentokrát výhru ohlídá. Hanáci, kteří se rvou o záchranu soutěže, se ale nevzdali a v poslední minutě překonal brankáře Tulise Schulmeister. Branky: 18. Vladyka z pen., 48. Vít - 19. Škerle, 90. Schulmeister. Rozhodčí: Jech (známka 7). ŽK: Gebreselassie, Veselý, Šourek - Škerle. 1112 diváků. Poločas 1:1. JIHLAVA: Tulis - Gebreselassie, Šourek, Vít, Drga - Veselý (86. Bartoš), Vladyka, Lovětínský, Svoboda - Baláž (89. Faldyna), Rabušic. Trenér Milan Bokša. OLOMOUC B: Vojáček - Kopecký (77. Hrdlovič), Bodeček (26. Barcal), Škerle, Vepřek - Štěpán, Rýdel, Nepožitek, Pulkert - Petr (54. Schulmeister), Šultés. Trenér Augustin Chromý. Nejlepší hráči: Svoboda, Lovětínský - Šultés. (vrb) HRADEC KR.-OPAVA 3:3 Po pětatřiceti minutách vedli Slezané už 3:0, jenže nakonec na výhru nedosáhli. Ještě do půle snížil Dvořák a v 75. minutě bylo srovnáno. Domácí mohli dokonce i vyhrát, ovšem šance Munstera a Hašlera gólem neskončily. Branky: 45. Dvořák, 63. Ferčák, 75. Semerák - 16. Zapletal, 25. Mezlík, 35. Halaška. Rozhodčí: Damková (známka 7). ŽK: Zapletal, Kolínek (oba Opava). 678 diváků. Poločas 1:3. HRADEC KRÁLOVÉ: Lindr - Karal, Pilař (40. Semerák), Šmarda, Černý (45. Ferčák), Filip - Přibyl, Dvořák, Munster (84. Hašler) - Kaplan, Wozniak. Trenér Luděk Klusáček. OPAVA: Novák - Mezlík, Pejša, Wirth, Barteska - Kolínek, Zapletal (73. Sluka), Halaška (67. Půda), Víšek - Kozák, Partyš. Trenér Jiří Neček. Nejlepší hráči: Lindr, Semerák - Barteska.