27. května 2007 • 00:00

Sivok dal na závěr italské ligy první gól za Udine

Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
Tomášek o fiasku s Färjestadem: Byli jsme jako Boston. Jak zvládá tlak?

V posledním kole italské ligy si český fotbalový reprezentant Tomáš Sivok mohl vychutnat radost z prvního gólu v dresu Udine.

V posledním kole italské ligy si český fotbalový reprezentant Tomáš Sivok mohl vychutnat radost z prvního gólu v dresu Udine. Bývalý kapitán Sparty dnes po lednovém přestupu odehrál za svůj nový tým proti Palermu poprvé celé utkání a v 21. minutě vyrovnal na 1:1. Jeho branka nakonec k bodovému zisku nevedla, neboť Corini zajistil hostům výhru 2:1. Sivokův spoluhráč Tomáš Zápotočný zůstal na lavičce náhradníků. V závěrečném kole se rozhodlo o posledním sestupujícím, kterým se stalo Chievo Verona. Rozhodla o tom jeho porážka 0:2 na hřišti Catanie, která se díky zisku tří bodů zachránila. Výhru slavily i další ohrožené týmy Reggina a Siena, takže černý Petr zbyl na Chievo, které v minulé sezoně vybojovalo účast v pohárové Evropě. Catanii udrželi v nejvyšší soutěži náhradníci. Rossini po deseti minutách na hřišti naběhl na centr z pravé strany a hlavou zařídil důležitou výhru, kterou v 80. minutě ještě potvrdil Minelli. Chievo tak čekalo na výsledky z ostatních stadionů, které však pro něj nebyly příznivé. Siena dlouho vedla nad Laziem 1:0, pak hosté vyrovnali po penaltě Rocchiho. V tu chvíli sestupovala Siena, ale šest minut před koncem se prosadil Negro a zařídil Sieně účast v příštím ročníku Serie A. Poslední sestupové místo patřilo před dnešními zápasy Reggině, která před sebou měla nelehký úkol uspět proti AC Milán. Vítěz Ligy mistrů však nastoupil v kombinované sestavě, ve které chyběl i Marek Jankulovski, a Reggina dokázala vyhrát 2:0. Milánu tak patří konečná čtvrtá pozice za třetím Laziem. Pátá zůstala Fiorentina, která se s fanoušky rozloučila výhrou 5:1 do sítě Sampdorie Janov. Celé utkání v dresu domácích odehrál Tomáš Ujfaluši. Vysoké skóre se zrodilo i v Římě, kde AS zvítězil 4:3 nad Messinou. Dvě branky domácích vstřelil kapitán Totti, který navíc odmítl hattrick po neproměněné penaltě. I tak se stal s 26 brankami nejlepším střelcem italské ligy. Zároveň se dostal do čela tabulky střelců všech evropských lig, když vystřídal Alvese z nizozemského Heerenveenu. O Zlatou kopačku může Tottiho připravit již pouze Van Nistelrooij z Realu Madrid, který ztrácí tři zásahy a může odehrát ještě dvě utkání.

Výsledky - 38. kolo: AS Řím - Messina 4:3 (11. a 73. Totti, 20. Mancini, 84. Rosi - 10. a 58. Rigano, 75. Cordova), Ascoli - Cagliari 2:1 (16. Soncin, 78. Paolucci - 12. Mancosu), Catania - Chievo 2:0 (66. Rossini, 80. Minelli), Fiorentina - Sampdoria Janov 5:1 (73. a 90.+1 Reginaldo, 5. Mutu, 37. Montolivo, 48. Pazzini - 40. Quagliarella), Inter Milán - FC Turín 3:0 (13. Materazzi z pen., 60. Maicon, 61. Figo z pen.), Livorno - Bergamo 4:2 (44. a 55. z pen. Lucarelli, 46. Morrone, 82. Paulinho - 50. Zampagna, 64. Bombardini), Parma - Empoli 3:1 (7. Muslimovič, 16. Budan, 87. Gasbarroni - 27. Saudati), Reggina - AC Milán 2:0 (9. Amoruso, 71. Amerini), Siena - Lazio Řím 2:1 (23. Maccarone z pen., 84. Negro - 73. Rocchi z pen.), Udine - Palermo 1:2 (21. Sivok - 14. Caracciolo, 71. Corini).