a dozvíte se vše jako první.
28. května 2007 • 00:00

Příbram se rozloučila prohrou

RENTGEN SPECIÁL: Hlavní pilíře úspěchu Liberce? Obránce centruje, obránce zakončuje RENTGEN SPECIÁL: Hlavní pilíře úspěchu Liberce? Obránce centruje, obránce zakončuje
TOP 5 gólu Plzně: Omládlý Kolář, úžasný Krmenčík, bodoval i Limberský TOP 5 gólu Plzně: Omládlý Kolář, úžasný Krmenčík, bodoval i Limberský

Fotbalisté Brna se rozloučili nejen s ligovou sezonou ale také s trenérem Josefem Mazurou vítězstvím v Příbrami, které je posunulo na páté místo. Jedinou branku vstřelil už v 10. minutě Zelenka.

Fotbalisté Brna se rozloučili nejen s ligovou sezonou ale také s trenérem Josefem Mazurou vítězstvím v Příbrami, které je posunulo na páté místo. Jedinou branku utkání vstřelil už v 10. minutě po Mezlíkově přihrávce Zelenka, jenž z hranice trestného území přehodil brankáře Pařízka. Brňanům ještě v tomto zápase šlo o vylepšení sedmého místa, naopak Příbram se loučila s nejvyšší soutěží. Pro domácí příznivce zápas ztratil přitažlivost, do hlediště zavítali pouze tři stovky zcela pasivních diváků. O vzruch na tribunách se postaraly pouze dvě desítky fanoušků Brna, kteří po změně stran skandovali na adresu majitele příbramského klubu: "Starka je obětí systému" a "Starka je nejlepší." Po fotbalové stránce udávali tempo aktivnější Brňané. Hned v úvodu se sice při ofenzivní taktice nechali třikrát chytit do ofsajdové pasti, ovšem v desáté minutě už udeřili: přihrávku Mezlíka zužitkoval kanonýr Luděk Zelenka a připsal si jedenáctý zásah v sezoně. Příbram se pustila do odvážnější hry až po dvaceti minutách, kdy vytěžila první rohový kop. Do vážnější šance se však domácí tým nedostal. O jediný vzruch se postarala těsně před koncem poločasu bouřka s prudkým lijákem. Rozhodčí Makovička přerušil dokonce na čtyři minuty zápas, zhaslo i umělé osvětlení a první polovina se dohrála za tmy a ve velkých kalužích. Po změně stran si počínali domácí fotbalisté aktivněji, nejvážnější šanci měl v 55. minutě Rilke, jemuž vypíchl v poslední chvíli míč skluzem Trousil. Po následném rohovém kopu hlavičkoval Nohýnek těsně nad branku. Brankáře Bureše prověřil i Otepka, jehož střelu stačil po hodině hry Bureš vytlačit nad branku. Deset minut před koncem mohl po Zelenkově centru a Oklešťkově prodloužení míče hlavou zvýšit vedení Brňanů Pacanda, ale míč stačil na brankové čáře v poslední chvíli vykopnout Nohýnek. V závěru už Brňané taktickou hrou udrželi hubené vítězství. Příbram prohrou s Brnem potvrdila v domácím prostředí svůj sestupový osud. "Zápas byl o schopnostech vstřelit branku, což bohužel neumíme. Proto jsme prohráli," řekl po utkání trenér Příbrami Jiří Kotrba, který litoval zranění Hunala, jenž musel v poločase odstoupit. "V dnešním zápase jsem chtěl dát příležitost i mladým hráčům, kteří slibují lepší zítřky fotbalu v Příbrami," dodal Kotrba. Brněnský trenér Josef Mazura se rozloučil se svým působením v brněnském týmu vítězstvím. V průběhu utkání vedení brněnského klubu potvrdilo, že Mazuru vystřídá trenér Uličný. "Výsledky za mého působení byly dobré. Vedení klubu chce dát týmu nový impulz, takže mi nenabídlo prodloužení smlouvy. Takový je ale fotbalový život. Nějaké signály jsem se dozvěděl už v pátek, takže pro mě tato zpráva není novinkou," poznamenal trenér Mazura. Ke svému poslednímu zápasu na trenérské lavičce dodal, že byl spokojen s výkonem svých svěřenců hlavně v prvním poločase. "Vstoupili jsme do zápasu velmi dobře, měli převahu a dali i důležitý gól. Po změně stran se na našich hráčích projevila psychická odpovědnost a už jsme hráli křečovitě. Přesto jsme měli šance dát i druhou branku, která by nám zaručila více klidu," tvrdil Mazura.

FK Marila Příbram - 1. FC Brno 0:1 (0:1) Branka: 10. Zelenka. Rozhodčí: Makovička - Wilczek, Slavík. Bez karet. Diváci: 350. Příbram: Pařízek - Šmerda (80. Partika), Halama, Hunal (46. Jungr), Nohýnek - Otepka, Tarczal, Sviták, Pilík - Rilke, Huňa (70. Škácha). Trenér: Kotrba. Brno: Bureš - Kuncl, Trousil, Pavlík, Siegl - Mezlík (62. Okleštěk), Kalouda (65. Chlup), Večeřa, Besta (75. Vrána) - Zelenka, Pacanda. Trenér: Mazura.