+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
29. května 2007 • 00:00

Poborský: Sedmnáct let a končím...

Autor:
Karel Poborský
TOP VIDEA
SESTŘIH Premier League: Manchester United - Manchester City 1:2. Hosté mají rekord a velký náskok SESTŘIH Premier League: Manchester United - Manchester City 1:2. Hosté mají rekord a velký náskok
Chceš trénovat sportovní hvězdy? Sestav svůj tým a hraj o super ceny! Chceš trénovat sportovní hvězdy? Sestav svůj tým a hraj o super ceny!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Profesionální fotbalová kariéra Karla Poborského, hráče i manažera Dynama, českého reprezentanta, se včera definitivně uzavřela.Profesionální kariéra Karla Poborského, záložníka Dynama, českého reprezentanta, muže, který hrál za Manchester United, Benfiku Lisabon, Lazio Řím, ale i Viktorii Žižkov, Slavii a Spartu, se včera definitivně uzavřela. Když jste se ráno probudil, uvědomil jste si, že budete hrát naposled? Jaký to byl pocit? "Ráno to na mě nijak nedoléhalo. V neděli večer jsem na to hodně myslel. Rodina už spala a já jsem se tou svou kariérou probíral. Sedmnáct let uteklo a já končím." Vzpomenete si na úplný začátek? "Před sedmnácti lety jsem tu hrál nějaký pohár. Myslím, že proti Teplicím a vyhráli jsme 2:0. Já měl zrovna praxi, takže jsem ráno mazal do fabriky a v půl sedmý jsem byl u píchaček. Chlapi si ze mě dělali srandu. Bylo to v ČSAO a já měl být autoklempířem." Uměl byste auto opravit? "Uměl bych auto rozbít." (směje se) Představoval jste si loučení takhle? "Chtěl jsem, aby bylo vítězné. Nejen kvůli mému loučení, ale hlavně proto, že jsme pět zápasů prohráli. Nepodařilo se nám vyhrát ani tentokrát. Kdyby se to povedlo, seděl bych tu před vámi v mnohem lepší náladě." Diváci vám připravili velké ovace. Užil jste si je? "Užil jsem si celý den. Bylo to všechno hodně hektické, ale o svoje vlastní loučení jsem se nestaral. To připravovali jiní. A já musím přiznat, že to pro mě bylo hodně emotivní." Váš dres už nikdo nikdy neoblékne, ale co uděláte s tím svým z posledního zápasu? "Ten si nechám. Dresy sbírám a tenhle pro mě má velikou cenu, takže ho určitě nikomu nedám. O tom, že by už nikdo neměl osmičku nosit, jsem nevěděl. Říkám, byly to velké emoce." Naopak příznivci Slavie vás celou dobu uráželi. Co si o tom myslíte? "Nechme to být. Děkuji těm domácím, kteří přišli a vytvořili dobrou atmosféru." Utajili spoluhráči před vámi trička s karikaturou a s nápisem: Díky Steve? "Dokonale. Já chodím vždycky z kabiny poslední. Teď jsem musel čekat, protože se tam ještě někdo převlíkal. Nakonec jsem přišel a jedinej jsem byl v jiným dresu, tak mi chvíli trvalo, než jsem se zorientoval." Mluvil jste o sérii porážek. Vyměníte trenéra? "Hodně jsme o tom ve vedení diskutovali a ještě to budeme řešit, až se vrátím z povinností u reprezentace. Ale myslím, že novou sezonu začneme se stejným složením trenérského týmu." Chystáte nějakou oslavu? "Pozval jsem spoluhráče, ale já se musím ráno hlásit na svazu u reprezentace. Bude to jen taková střídmá oslava."

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

Témata: Klasická verze
Mobilní verze