Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
28. května 2007 • 00:00

Žižkov slaví postup, Bohemians 1905 za ním míří

PRAHA- Jeden pražský klub už postup do Gambrinus ligy slaví, druhý k němu má zase o něco blíž. A obojí zařídil HFK Olomouc tím, že v sobotu v utkání 27. kola druhé nejvyšší soutěže jen remizoval doma s Jakubčovicemi 2:2. Znamená to, že Žižkovu stačila včera večer výhra 1:0 nad Blšany k definitivě postupu, a zároveň také to, že se Bohemians 1905, kteří v pátek zdolali 2:1 Ústí nad Labem, na druhé postupové příčce osamostatnili a mají na HFK dvoubodový náskok. ŽIŽKOV BLŠANY 1:0 Žižkovským hrdinou je obránce Labant. Přesná hlavička slovenského stopera ze 37. minuty dovedla Viktorii k těsné výhře nad Blšany, ale především po třech letech mezi českou elitu. Blšany se však nevzdaly bez boje a nebýt zákroků gólmana Bartalského, mohlo být s favoritem zle. Třeba v 27. minutě zlikvidoval šanci Kožíška. Jednou také Žižkovským pomohla tyč, kterou napálil Bogdanov. Šance měli ovšem i domácí. V úvodu zlobila dvojice Švancara, Stracený. "Mercedes" Švancara dvakrát uvolnil domácího špílmachra, jenže ten míč do sítě nedostal. Radost zalila Žižkov osm minut před půlí. Trestný kop Straceného doputoval přes houštinu těl k Branislavu Labantovi a ten skóroval. "Povedlo se mi to trefit do protipohybu gólmana. Neměl šanci," jásal spokojený střelec. Pojistit náskok mohl Jan Novotný, ale zblízka přestřelil branku. Hosté byli odvážní i po půli, ale nebylo jim přálo, navíc poslední minuty hráli bez vyloučeného Bogdanova. Viktoria už druhý gól nepřidala, na postupové radosti jí to ale vůbec neubralo. Branka: 37. Labant. Rozhodčí: Mikel (známka 7). ŽK: Kušnír, Švancara - Jamrich. ČK: 88. Bogdanov. 1452 diváků. Poločas 1:0. ŽIŽKOV: Bartalský - Kušnír, Labant, Šťastný, Jambor - Kučera (71. Kalod), Král, Jan Novotný, Stracený - Demjan (85. Procházka), Švancara (90. Bukač). Trenér Vladimír Skalba. BLŠANY: Svoboda - Zachariáš, Jamrich, Jiří Novotný, Benko (79. Krejčík) - Da Silva (66. Rosendo), Kožíšek, Jedinák, Loos, Bogdanov - Smejkal. Trenér Přemysl Bičovský. Nejlepší hráči: Bartalský, Švancara - Kožíšek. RENÉ MACHÁLEK HFK OLOMOUC JAKUBČOVICE 2:2 Nepříjemnou ztrátu v honbě za postupem utrpěla Holice v nadprůměrném střetnutí. Domácí Kazár a Dadák zahodili v úvodu dvě slibné šance a poté už poněkolikáté v sezoně dovolil favorit soupeři skórovat, když Prohászka překonal hlavou gólmana Doležala. Hanáky dostal zpět do hry kapitán Lošťák nechytatelnou střelou z přímého kopu. Jenže za chvíli už Jakubčovice opět vedly, když se po centru Prohászky prosadil Hanus. Po pauze čekali fandové holickou smršť, jenže z tlaku přišlo jen vyrovnání, které zařídil Dadák. Další šance už domácí nevyužili. Branky: 22. Lošťák, 57. Dadák - 13. Prohászka, 30. Hanus. Rozhodčí: Bílek (známka 8). ŽK: Krajčovič, Baránek, Kopta, Daněk. 754 diváků. Poločas 1:2. HFK OLOMOUC: Doležal - Lošťák, Kalvoda (68. Škuta), Kotůlek, Josefík - Spáčil, Lukášek, Grim, Dadák (60. Krutý) - Kazár, Da Silva (73. Korčián). Trenér Leoš Kalvoda. JAKUBČOVICE: Kollár - Kopta, Kuděla, Krajčovič, Daněk - Hanus (71. Mikula), Baránek (79. Kunc), Fischer, Vondra (63. Krohmer) - Svatoňský, Prohászka. Trenér Günter Bittengel Nejlepší hráči: Kazár, Grim - Baránek. JAN ANDRÉS BYSTRC TŘINEC 0:1 První půle skončila pro domácí šokem. Martinčík totiž trefil přímý kop z dvaceti metrů ideálně, míč se od tyče odrazil za záda gólmana Hrubého. Do té doby se hrálo většinou na polovině Třince, největší šanci zmařil na brankové čáře obránce Brezničan, který zastoupil gólmana Freštiaka. I po přestávce se hrálo na jednu branku, výtečná hra defenzivy Třince a katastrofální koncovka Bystrce už k velké radosti hostů změnu výsledku nedopustily. Branka: 42. Martinčík. Rozhodčí: Moláček (známka 7). ŽK: Novakovič, Krejčíř - Vreštiak, Maceček, Brezničan. 820 diváků. Poločas 0:1. BYSTRC: Hrubý - Krejčíř, Novakovič, Houšť, Kasálek (56. Kalina) - Logara (74. Bielik), Schuster, Nechvátal, Belej - Smutný (70. Mrázek), Zedníček. Trenér Oldřich Machala. TŘINEC: Vreštiak - Lisický, Pindor, Brezničan, Matěj - Malíř (46. Vavruša), Čelůstka, Cieslar (86. Kořínek), Janeček, Martinčík - Maceček (85. Szmek). Trenér Miroslav Čopjak. Nejlepší hráči: Hrubý - Vreštiak, Martinčík. ZDENĚK STANĚK HLUČÍN VÍTKOVICE 1:1 Zápas, který byl pro oba týmy součásti boje o záchranu, byl zajímavý až v závěru. Do té doby skončil míč jednou na vítkovickém a jednou na hlučínském břevně. Skutečně velké věci se ovšem začaly dít až tehdy, co sudí vyloučil nejdříve Bogdaně a pak i druhého hlučínského hráče Totha. Vyrovnaný duel se rázem změnil v dobývání domácí branky. Dlouho bylo marné, ale v páté minutě nastavení trefil po chybě gólmana Valacha odkrytou branku Jandík. Nebyl to však zásah vítězný! Domácí zachránil Hanus, který v osmé minutě nastavení využil po rohu zmatku před Kellovou brankou. Branky: 90(+8.) Hanus - 90(+5.) Jandík. Rozhodčí: Kocourek (známka 8). ŽK: Hornyak, Bogdaň, Žižka, Toth - Motyčka, Novák. ČK: 57. Bogdaň, 78. Toth. 1526 diváků. Poločas 0:0. HLUČÍN: Valach - Volek, Bogdaň, Štýbar, Hornyak - Žižka (56. Skotnica), Sáblík, Tirer (69. Melecký), Toth - Havlíček, Dombi (90. Hanus). Trenér Erich Cviertna. VÍTKOVICE: Kello - Hejdušek, Derych, Hromkovič, Třasák (72. Novák) - Valášek, Švec, Motyčka, Mikulenka - Jandík, Jakus (90. Kroker). Trenér Alois Grussmann. Nejlepší hráči: Sáblík - Derych, Mikulenka. RICHARD ŠÍMA SOKOLOV ČÁSLAV 1:1 Souboj gólmanů reprezentační "jednadvacítky" skončil nerozhodně. Čáslav šla do vedení už v 10. minutě, kdy Podrazký ze dvaceti metrů napálil odražený míč přesně k tyči. První velkou šanci měl Sokolov ve 21. minutě, kdy se do brejku dostal Salák, ale Švenger výborně vyběhl a za chvíli chytil i Dřížďalovu jedovku. Vyrovnat mohl ve 38. minutě Salák, jenže Dřížďalův centr usměrnil pouze do tyče. Až v 73. minutě se přímý kop Kocourka odrazil od zdi ke Koukalovi, který překvapil Švengera umístěnou střelou. Branky: 73. Koukal - 10. Podrazký. Rozhodčí: Hrubeš (známka 6). Žluté karty: Koukal - Kurak, Kunášek, Šrámek. 1670 diváků. Poločas 0:1. SOKOLOV: Kubásek - Dřížďal, Huber, Němeček, Mach - Bakeš (46. Čada), Kura, Jiráček - Salák (70. Kocourek), Koukal, Mlika (75. Šorfa). Trenér Martin Pulpit. ČÁSLAV: Švenger - Gross, Mráz, Šrámek, Razím - Kurak, Haniak, Podrazký, Kunášek - Zachariáš (80. Klesa), Urban (69. Jirouš). Trenér Luboš Zákostelský. Nejlepší hráči: Dřížďal - Razím, Kurak. IVO VYMĚTALÍK Předehráno v pátek: Ústí nad Labem-Bohemians 1905 1:2, Hradec Králové-Opava 3:3, Jihlava-Olomouc B 2:2. TABULKA 1. ŽIŽKOV 27 18 7 2 53:18 61 (+19) 2. Bohemians 1905 27 16 6 5 40:18 54 (+15) 3. HFK Olomouc 27 16 4 7 38:19 52 (+10) 4. Jihlava 27 14 6 7 44:21 48 (+6) 5. Opava 27 13 7 7 40:27 46 (+7) 6. Sokolov 27 11 9 7 34:28 42 (0) 7. Hradec Králové 27 10 8 9 33:31 38 (-4) 8. Jakubčovice 27 10 7 10 33:39 37 (-2) 9. Čáslav 27 11 4 12 31:38 37 (-2) 10. Ústí nad Labem 27 9 7 11 39:41 34 (-8) 11. Blšany 27 8 5 14 19:33 29 (-10) 12. Třinec 27 8 2 17 19:40 26 (-13) 13. Olomouc B 27 7 4 16 26:42 25 (-14) 14. Vítkovice 27 6 7 14 23:45 25 (-14) 15. Hlučín 27 4 11 12 21:32 23 (-19) 16. Bystrc 27 6 4 17 17:38 22 (-20) Program příštího kola - pátek 1. června - 16.30: Vítkovice-HFK Olomouc. Sobota 2. června - 17.00: Jakubčovice-Hlučín. Neděle 3. června - 10.30: Blšany-Bystrc. 15.15: Třinec-Žižkov. 17.00: Čáslav-Ústí nad Labem, Bohemians 1905-Sokolov. Pondělí 4. června - 15.00: Olomouc B-Hradec Králové 17.15: Opava-Jihlava (PP ČT4).