Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
29. května 2007 • 00:00

Prohra na cestu dolů

PŘÍBRAM - Příbram se s Gambrinus ligou rozloučila domácí porážkou od Brna. Moravané, na jejichž lavičce seděl naposledy Josef Mazura (více na straně 10), se díky Zelenkově trefě radovali z vítězství 1:0 a posunuli se na páté místo. Pro domácí příznivce zápas ztratil přitažlivost. O vzruch na tribunách se postaraly pouze dvě desítky fanoušků Brna, kteří po změně stran skandovali na adresu majitele příbramského klubu "Starka je obětí systému" a "Starka je nejlepší". Po fotbalové stránce udávali tempo aktivnější Brňané. Hned v úvodu se sice při ofenzivní taktice nechali třikrát chytit do ofsajdové pasti, ovšem v desáté minutě už udeřili: přihrávku Mezlíka zužitkoval Zelenka, jenž z hranice pokutového území přehodil brankáře Pařízka. Příbram se pustila do odvážnější hry až po dvaceti minutách, do vážnější šance se však domácí tým nedostal. O jediný vzruch se postarala těsně před koncem poločasu bouřka s prudkým lijákem. Rozhodčí Makovička přerušil zápas dokonce na čtyři minuty, zhaslo i umělé osvětlení a první polovina se dohrála za tmy a ve velkých kalužích. Po změně stran si počínali domácí fotbalisté aktivněji, nejvážnější šanci měl v 55. minutě Rilke, jemuž vypíchl v poslední chvíli míč skluzem Trousil. Po následném rohovém kopu hlavičkoval Nohýnek těsně nad branku. Brankáře Bureše prověřil i Otepka, jehož střelu stačil po hodině hry brněnský gólman vytlačit nad branku. Deset minut před koncem mohl po Zelenkově centru a Oklešťkově teči zvýšit vedení Brňanů hlavou Pacanda, ale míč stačil na brankové čáře v poslední chvíli vykopnout Nohýnek. V závěru už hosté taktickou hrou udrželi hubené vítězství. *** PŘÍBRAM 0 BRNO 1 30. kolo Gambrinus ligy Poločas 0:1 PŘÍBRAM b Pařízek 6 o Šmerda 4 o Halama 4 o Hunal 4 o Nohýnek 4 z Otepka 5 z Tarczal 5 z Sviták 4 z Pilík 3 ú Rilke 3 ú Huňa 3 Trenér: Kotrba BRNO b Bureš 6 o Kuncl 4 o Trousil 6 o Pavlík 4 o Siegl 5 z Mezlík 6 z Kalouda 4 z Večeřa 4 z Besta 4 ú Zelenka 6 ú Pacanda 4 Trenér: Mazura Známkování: 10 - nejlepší, 1 - nejhorší FAKTA ZÁPASU Branka: 10. Zelenka. Rozhodčí: Makovička - Wilczek, Slavík. Bez ŽK. Střely na branku: 1:1. Rohy: 8:2. 1620 diváků. Střídání: 46. Jungr (4) za Hunala, 70. Škácha za Huňu, 80. Partika za Šmerdu - 62. Okleštěk za Mezlíka, 65. Chlup za Kaloudu, 75. Vrána za Bestu. MUŽ ZÁPASU LUDĚK ZELENKA rozhodl zápas jedinou brankou a sezonu zakončil s jedenácti trefami. VERDIKT JAKUBA BREJCHY PŘÍBRAM ***** BRNO *****