29. května 2007 • 00:00

Vítězné loučení o deseti

JABLONEC - Dvěma góly v posledních vteřinách zápasu položili Jablonečtí na lopatky sestupující Slovácko. Loučení trenéra Petra Rady s klubem, stejně jako záložníka Jozefa Webera s hráčskou kariérou (408. zápas), tak měla vítěznou tečku. Jablonec vyhrál 3:1 Na Střelnici byl k vidění bezstarostný fotbal plný nepřesností. Když si v 57. minutě Racko obhodil Homolu a střelou k tyči rozvlnil síť za zády Špita, vypadalo to, že by mohlo Slovácko rozlučku Jabloneckých pokazit. Domácí poté přidali a toužili po vyrovnání. Dočkali se v 73. minutě, kdy se v pokutovém území důrazem prosadil Smíšek a dotlačil míč za brankovou čáru. V posledních vteřinách pak přišla jablonecká smršť, která rozmetala naděje Slovácka. Nejprve se po centru Webera zapsal mezi střelce Fukal a výhru Severočechů podtrhl po rychlém brejku Nulíček. Největší aplaus však v Jablonci nesklidily góly. Ovace nabraly na síle ve chvíli, kdy v poslední minutě stáhl kouč Rada ze hřiště záložníka Webera. Oba muži, kteří včera absolvovali poslední zápas v jabloneckých barvách, se za bouřlivého potlesku u postranní čáry objali a udělali symbolickou tečku za zápasem i vystoupením v Jablonci. *** 30. kolo Gambrinus ligy Poločas 0:0 JABLONEC 3 SLOVÁCKO 1 JABLONEC b Špit 5 o Zábojník 5 o Homola 5 o Fukal 6 o Hozda 5 z Petržela 4 z Eliáš 5 z Svátek 5 z Weber 7 ú Smíšek 6 ú Nulíček 5 Trenér: Rada SLOVÁCKO b Marek 5 o Kaspřák 5 o Šuškavčevič 5 o Spazier 4 o Lysoněk 5 z Mareš 5 z Stýskala 5 z Němčický 6 z Filipský 5 ú Racko 6 ú Brožík 5 Trenér: Malura Známkování: 10 - nejlepší, 1 - nejhorší FAKTA ZÁPASU Branky: 73. Smíšek, 90. Fukal, 90(+1). Nulíček - 57. Racko. Rozhodčí: Adam - Košec, Ubias. ŽK: Hozda. 2750 diváků. Střídání: 42. Flachbart (5) za Petrželu, 58. Valenta (5) za Svátka, 78. Vošahlík za Hozdu - 74. Šturma za Mareše, 78. Ondřejka za Filipského, 85. Diviš za Stýskalu. MUŽ ZÁPASU JOZEF WEBER si loučení s kariérou osladil výkonem, kterým převyšoval mladší spoluhráče. Šestatřicetiletý veterán navíc připravil vítěznou branku. VERDIKT JIŘÍHO HONZÍKA JABLONEC ***** SLOVÁCKO *****