29. května 2007 • 00:00

Boleslav řvala: Kyselááá

MLADÁ BOLESLAV - Jan Kysela se stal novým hrdinou Mladé Boleslavi. Dvěma zásahy zařídil svému klubu pohodlné vedení, které ještě zvýšili Milan Kopic a Radim Holub. Středočeši jdou ze třetího místa do 1. kola Poháru UEFA, obhájce titulu padl o příčku níž a zahraje si jen Intertoto Cup. "Dejte jim bůra," skandoval nadšený Městský stadion v Mladé Boleslavi, když v 68. minutě obránce Kopic překročil obvyklou dvougólovou normu Uhrinových kanonýrů v domácích utkáních. Poslední trefu přidal střídající Holub. Klíčové údery ale zasadil jedenadvacetiletý Kysela. Nejprve v 58. minutě dokonale přesně hlavičkoval Poláčkův nepřímý kop za Hauzrova záda, ve druhém případě - o sedm minut později - to měl mnohem pohodlnější. Peckovu dělovku zblízka vyrazil liberecký gólman znovu jen k nejlepšímu střelci ligy, ten přihrál zcela volnému parťákovi z útoku, jenž z pár kroků střílel do odkryté branky. Desetiminutovku hrůzy, ve které mistr zkolaboval, dokončil zmiňovaný Kopic. Přitom na poločasovou přestávku odcházel Liberec s tím, že se mu podařilo eliminovat ofenzivu domácích. Na ty dolehla neproměněná penalta z 18. minuty, kterou zahodil Matějovský. Možná jsou teď rádi, že pálil nad, protože sudí Kocián pokutový kop nařídil zcela nespravedlivě po nahraném Dittrichově pádu. Pro liberecký pád se stala klíčovou 54. minuta, když Nezmar hlavou vyslal Hodúra do samostatného úniku na Millerovu branku. Jenomže slovenský záložník ve stoprocentní šanci střílel nad. Pak vyrobila obrana Slovanu několik faulů a z následných standardních situací domácí udeřili. Při špatném vývoji reagoval trenér Lavička střídáním, ale ani návrat Jana Blažka nepřinesl žádný efekt. Jeho červené kopačky v žádné šanci nesvítily. Mladou Boleslav čeká v září první kolo Poháru UEFA, Liberec si zahraje už v červenci proti vítězi souboje Kostanay (Kazachstán) a Zestafoni (Gruzie). *** 30. kolo Gambrinus ligy ML. BOLESLAV 4 LIBEREC 0 Poločas 0:0 ML. BOLESLAV b Miller 6 o Ševinský 6 o Rajnoch 6 o Kopic 7 o Palát 5 z Dittrich 6 z Abraham 7 z Matějovský 7 z Poláček 8 ú Pecka 7 ú Kysela 8 Trenér: Uhrin ml. LIBEREC b Hauzr 4 o Matula 3 o Košťál 4 o Brezinský 4 o Janů 3 z Liška 3 z Papoušek 6 z Bílek 5 z Hodúr 5 z Pudil 3 ú Nezmar 6 Trenér: Lavička Známkování: 10 - nejlepší, 1 - nejhorší FAKTA ZÁPASU Branky: 58. a 65. Kysela, 68. Kopic, 90. Holub. Rozhodčí: Kocián - Lhoták, Večeřa. ŽK: Nezmar, Brezinský, Bílek. Střely na branku: 10:3. Rohy: 7:0. 5000 diváků. Střídání: 39. Sedláček (6) za Dittricha, 88. Holub za Kyselu, 90. Rolko za Pecku - 62. Blažek za Lišku, 76. Jonáš za Pudila, 87. Maršner za Nezmara. MUŽ ZÁPASU JAN KYSELA zařídil Mladé Boleslavi dvoubrankové vedení a odstartoval festival radosti na Městském stadionu. VERDIKT KARLA HÄRINGA ML. BOLESLAV ******** LIBEREC ****

Témata:

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.