a dozvíte se vše jako první.
31. května 2007 • 00:00

Reprezentaci opustil zraněný Galásek

Tomáš Galásek
SESTŘIH: Dortmund - Hoffenheim 2:1. Kadeřábkova asistence nestačila, domácí pod novým koučem znovu slaví SESTŘIH: Dortmund - Hoffenheim 2:1. Kadeřábkova asistence nestačila, domácí pod novým koučem znovu slaví
SESTŘIH: Augsburg - Freiburg 3:3. Domácí senzačně zachránili remízu dvěma góly v nastavení SESTŘIH: Augsburg - Freiburg 3:3. Domácí senzačně zachránili remízu dvěma góly v nastavení

Českou fotbalovou reprezentaci opouští po Martinu Jiránkovi další zraněný hráč. Před sobotním utkání evropské kvalifikace ve Walesu se trenér Brückner musí obejít bez Tomáše Galáska.

České fotbalové reprezentaci bude v sobotním utkání evropské kvalifikace ve Walesu chybět zraněný záložník Tomáš Galásek. Středopolař bundesligového Norimberku opustil výpravu před dnešním odletem na ostrovy kvůli problémům s břišním svalstvem. Řekl to tiskový mluvčí reprezentace Lukáš Tuček. Trenér Karel Brückner podle Tučka už o dodatečném povolání některého z náhradníků neuvažuje, národní tým by tak v sobotu v Cardiffu měl mít k dispozici šestnáct hráčů do pole a dva brankáře. Před posledním reprezentačním utkáním letošní sezony je to v českém táboře už druhá vynucená změna. Ve středu vypadl z kádru kvůli chronickým problémům s achillovkami bek Martin Jiránek, místo kterého dostal šanci Tomáš Hübschman. Čtyřiatřicetiletý středopolař Galásek si natáhl přímý břišní sval během sobotního finále Německého poháru, v němž Norimberk porazil Stuttgart 3:2 v prodloužení. "Tomáš to ucítil během prodloužení, pak si chvíli odpočinul, ale během tréninků s reprezentací se to zase trochu zhoršilo," řekl Tuček. Galásek ještě dnes zamíří ke klubovým lékařům do Norimberku, kde s nimi bude konzultovat další léčbu. Čeští reprezentanti bez jednoho z nejzkušenějších hráčů vyrazí do Walesu z terminálu Jih pražského ruzyňského letiště dnes v 17:30.